Rožnov má nezávislé noviny

, aktualizováno:

Ze zbrusu nového média se od července mohou těšit všichni obyvatelé Rožnova pod Radhoštěm. Každý měsíc dostanou do svých schránek zdarma zajímavou porci informací. Rožnovský prostor, jak se noviny jmenují, budou mít možnost na obecních úřadech, poštách a dalších obvyklých místech nalézt také občané okolních obcí.

„Rádi bychom, aby se lidé na obsahu listu aktivně podíleli. Nemusí psát přímo vlastní články, ale mohou se, například prostřednictvím Facebooku nebo emailu, vyjádřit k tomu, o čem by se v novinách rádi dočetli. Chceme jít jednoznačně cestou spolutvorby, jakákoli zpětná vazba či podnět jsou pro nás důležité," sdělil vydavatel Lukáš Martinek.

Nové noviny budou číst v Rožnově doslova všichni. Každý je totiž dostane do své poštovní schránky zdarma díky tomu, že zhruba čtvrtinu novin zabere inzerce. Noviny tak kromě informací nabízí možnost podnikatelům a firmám prezentovat celoplošně své služby. Propojují ideálním způsobem vlastnosti čistě reklamních a zpravodajských novin.

Prostřednictvím listu budou mít možnost upozornit na své akce nekomerční organizace. „Chceme každý měsíc přinášet programovou nabídku nekomerčních institucí, pro které tak vzniká zajímavý distribuční kanál, jak na své aktivity upozornit," sdělil vydavatel a dodal: „Je také vhodné poznamenat, že jsme nezávislým listem, který je placen z peněz mnoha inzerentů, z nichž žádný nemůže obsah listu ovlivňovat. Zpovídáme se jen čtenářům a ve zpravodajství se budeme vždy snažit podat co nejobjektivnější
pohled na daný problém."