Rožnovský prostor hledá redaktory pro obce

, aktualizováno:

 

Projekt Rožnovský prostor má ambice se rozrůstat. Prozatimní zpravodajství se soustředí víceméně na Rožnov pod Radhoštěm. To by se mohlo změnit. Distribuce novin probíhá od Horní Bečvy až po Zašovou. Právě z obcí mikroregionu Rožnovsko (a města Zubří), dále ze Zašové a Stříteže nad Bečvou hledá redakce spolupracovníky.

„Zájemcům můžeme slíbit hodně utrpení, zimy, přemáhání, těžkostí. Často hlad, osamělost, strach. A jen v případě úspěchu slávu a obdiv veřejnosti,“ sdělil vydavatel Lukáš Martinek v narážce na slavný inzerát lorda Ernesta Shackletona, když hledal členy do své expedice pro výpravu na Antarktidu.

„Prozatím opravdu nemůžeme případným redaktorům slíbit žádnou finanční odměnu. Přesto se domnívám, že může jít o zajímavou zkušenost pro někoho, kdo má zájem o novinářské řemeslo. Dost těžko najít v okolí lepší odrazový můstek, než noviny, které svým záběrem každý měsíc oslovují téměř čtyřicet tisíc lidí. Nehledě na to, že za pár let se tito lidé budou moci ohlédnout a říci si, že byli u toho, když list vznikal,“ informoval Martinek.

Redaktory a styčné osoby v jednom hledá měsíčník do obcí Horní Bečva, Prostřední Bečva, Dolní Bečva, Hutisko-Solanec, Vigantice, Valašská Bystřice, Vidče, Střítež nad Bečvou, Zašová a města Zubří. „Nepůjde o nikterak časově náročnou práci. Více jak dva články měsíčně z každé obce stejně nebude v našich silách otisknout vzhledem k současnému rozsahu novin. Lidé v obcích by také jako znalci reálií mohli zefektivnit distribuci Rožnovského prostoru ve svém bydlišti,“ uzavřel vydavatel.