Auto zabilo na přechodu staršího muže

, aktualizováno:
Auto zabilo na přechodu staršího muže

Tu nejvyšší daň, lidský život, si v pondělí 21. prosince v podvečer vyžádala dopravní nehoda v obci Horní Bečva. Okolo čtvrt na pět v centru obce Horní Bečva přecházel osmdesátiletý muž po přechodu pro chodce. V téže chvíli přijel na přechod pro chodce s vozidlem Škoda Fabia i jednapadesátiletý muž z Karvinska ze směru od Slovenska. Došlo ke střetu chodce a vozidla, po kterém zůstal chodec na vozovce.

"Muže převzali v kritickém stavu a odvezli záchranáři. Bohužel chodec zraněním podlehl. Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku ke zjištění alkoholu s negativním výsledkem. Nadále zjišťujeme okolnosti této dopravní nehody," uvedl Vladislav Malcharczik ze vsetínské policie.

V letošním roce se jedná o dvanáctou smrtelnou dopravní nehodu v okrese Vsetín. Dále je to šestý případ, kdy na následky dopravní nehody zemřel chodec.

"Předvánoční období je obdobím plným spěchu a velkého pohybu jak vozidel, tak chodců. Nabádáme občany, aby ani v těchto chvílích nezapomínali na obezřetnost a ohleduplnost v silničním provozu," dodal Malcharczik.