Bude to Ganga a basta! Řekli si kluci

, aktualizováno:
Bude to Ganga a basta! Řekli si kluci

Historie Gang Ala Basta (GAB) se začala odvíjet v roce 1998 a už o rok později skupina vydala první album, kterým si okamžitě získala respekt a přízeň publika i odborné kritiky. Na podzim 1999 byla předskokanem britských Massive Attack v Praze. Od té doby se kapela intenzivně věnuje tvůrčí práci a četným koncertním vystoupením doma i v zahraničí. Ústřední a nepřehlédnutelnou postavou skupiny je Michal Pavlíček mladší, který na otázky odpovídal.

 

Na hudební scéně se pohybujete již třináct let, přesto se o vás říká, že jste mladá a neokoukaná kapela. Jak to na vás působí? Připadáte si mladě a neokoukaně?

 

Nedávno jsme slavili deset let výročí a každopádně každý z nás se nějakým způsobem vyvíjí. Potkalo nás v minulosti několik změn na postu zpěvačky. To nás vždy v daný moment zabrzdilo, ale příchodem Andrey Plíškové se sestava ustálila a pracujeme na nové desce.

 

 

 

Kdybyste měli hudbu, kterou hrajete, popsat sami, co byste o ní řekli?

 

My jsme nikdy neřešili, co děláme za styl. Děláme prostě to, co nás baví s tím, že se tam objevují prvky všech možných stylů. Z počátku se to nazývalo trip-rock, ale poslední jsou to z poloviny i popové skladby.

 

 

 

Jak vznikl název vaší kapely?

 

Klasicky v hospůdce jsme seděli a vymýšleli. Odvíjelo se to od řeky Ganga, tak já jsem řekl, už jsme to rozlouskli a bude to Ganga a basta a Milan Broum k tomu dodal la a název byl na světě.

 

 

 

Kolik koncertů ročně odehrajete?

 

Tento rok pracujeme na novém repertoáru, takže jsme se rozhodli zahrát jen na pár festivalech a spíše se věnujeme nové tvorbě.

 

 

 

Vaše písničky jsou v angličtině. Proč? A napíšete někdy nějakou českou?

Máme tam jednu starší českou věc. Neumíme si moc představit naši hudbu spojenou s češtinou. Máme i jednu španělskou věc. Přemýšlíme nad tím udělat jednu desku v češtině a hledáme dobrého textaře. Uvidíme, kam se to bude vyvíjet.

 

 

Vystupujete rádi na festivalech? Máte rádi jejich atmosféru?

Já osobně nejradši festivaly, ale když vystupujeme s naší atmosferickou hudbou za tmy.

 

 

Asi jste ještě nikdy nehráli mezi starými dřevěnicemi. Jak se těšíte do skanzenu?

Na Moravě je vždy skvělé publikum. Těšíme se moc.