Ceny vodného a stočného se v roce 2019 mírně zvýší

, aktualizováno:

Celková cena vodného i stočného se pro rok 2019 zvýší o 4,14 korun včetně daně. Zatímco v roce 2018 byla cena za vodné a stočné 80,73, pro rok 2019 počítá VaK Vsetín s částkou 48,30 / m3 za vodné a s částkou 36,57 / m3 za stočné. Celkem tedy odběratelé zaplatí 84,87 Kč / m3.

„Museli jsme do ceny vodného zohlednit vstupy, které jdou do společnosti VaK Vsetín. A to jsou především zvýšené ceny energií, které v příštím roce u společnosti budou dělat přes 4,5 milionu korun. Dále jsme museli vyjít z toho, že povrchová voda, kterou nejvíce (ze 75%) do VaKu bereme také zdraží. A v neposlední řadě jsou za zvýšením také vyšší mzdové požadavky," uvedl starosta Rožnova Radim Holiš, který je zároveň členem představenstva společnosti VaK Vsetín.

„Věřím, že vodné budeme v dalších letech zdražovat pouze o inflaci," doplnil starosta Holiš. „A u stočného se cena zvedla v souladu s nastavením investičního projektu Čistá řeka Bečva II., kde je přesně stanoveno, jak bude cena stočného růst," uzavřel Radim Holiš

V celorepublikovém srovnání se cena vodného a stočného u nás pohybuje uprostřed cenové mapy. Vodné a stočné u nejdražších společnosti se pohybuje kolem 115 korun za m3 vč. DPH, celorepublikový průměr je 82,44 korun.


Autor: