Chodec zahynul po srážce s dodávkou

, aktualizováno:
Chodec zahynul po srážce s dodávkou

V neděli 3. listopadu krátce před půlnocí jel po silnici I/35 k Rožnovu pod Radhoštěm padesátiletý cizinec s dodávkou tovární značky Peugeot. Kousek před Rožnovem pod Radhoštěm předjel jiné vozidlo a zařadil se před něj. Nestačil ale reagovat na chodce, který se pohyboval v úseku bez osvětlení mimo obec po středu silnice a neměl na sobě žádný reflexní prvek. Došlo ke střetu dodávky a chodce.

"Chodec při srážce utrpěl zranění neslučitelná se životem. Nikdo jiný zraněný nebyl. Škoda na dodávce činí sto tisíc korun. Policisté s kriminalisty zjistili, že chodcem je devětadvacetiletý cizinec. Zjistili také, že řidič dodávky nebyl při dopravní nehodě ovlivněný alkoholem. Nadále zjišťují okolnosti této tragické události. Přizvali i soudního znalce v oboru doprava," konstatoval tiskový mluvčí vsetínské policie Vladislav Malcharczik.

Po dobu vyšetřování nehody byla komunikace uzavřena. Ke zprovoznění došlo po jedné hodině ráno. V letošním roce se jedná o sedmou smrtelnou dopravní nehodu v okrese Vsetín.