Cizinec kvůli navigaci přehlédl signalizační zařízení, byl obviněn

, aktualizováno:
Cizinec kvůli navigaci přehlédl signalizační zařízení, byl obviněn

Nehoda se stala ve čtvrtek 4. července o půl jedné odpoledne na železničním přejezdu na ulici Zuberská. Osmadvacetiletý cizinec jel s nákladním automobilem s návěsem od silnice I/35 a i přesto, že byla v činnosti dvě červená střídavě přerušovaná světla doplněná o zvukové výstražné znamení, vjel na železniční přejezd bezprostředně před přijíždějící motorový osobní vlak, který přijížděl od Valašského Meziříčí.

„Vlak čelně narazil do boku jízdní soupravy v místě za kabinou. Při nehodě se lehce zranil řidič nákladní soupravy, který byl na místě ošetřen přivolanou rychlou záchrannou službou. Dále se lehce zranila čtyřletá holčička cestující společně s dalšími 20-30 cestujícími ve vlaku. Dívenka má po nehodě naražený loket. Dechová zkouška u osmapadesátiletého strojvedoucího, jenž se při nehodě rovněž lehce zranil i u řidiče nákladního vozidla, byla negativní,“ konstatovala Lenka Javorková, tisková mluvčí okresní policie.

Na vlaku vznikla předběžně škoda ve výši 1 milionu korun, na zabezpečovacím zařízení půl milionová škoda a na nákladní soupravě škoda ve výši 3 miliony korun.

„Prostřednictvím tlumočníka jsme se od řidiče dozvěděli, že jel podle navigace, která hlásila, že je v cíli a proto se díval před sebe, zda neuvidí název firmy, kde měl vyzvednout nějaký materiál. Vůbec si údajně nevšiml červených světel a neuvědomil si, že je na železničním přejezdu. Kriminalisté řidiče obvinili z trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti, za který trestní zákon ukládá až pětiletý trest odnětí svobody,“ uzavřela Javorková.