Cvičný poplach vylidnil radnici

, aktualizováno:
Cvičný poplach vylidnil radnici

Aktivace kouřového čidla, vyhlášení požáru v budově radnice akustickým signálem ze zabezpečovacího zařízení a voláním HOŘÍ, oznámení požáru Hasičskému sboru města Rožnov a Městské policii Rožnov a následná hromadná evakuace celé budovy Městského úřadu Rožnov na Masarykově náměstí. Tak v pátek krátce po obědě vypadal nácvik požárního poplachu a evakuace radnice.

„Povinnost realizovat každoročně cvičný požární poplach vychází z vyhlášky č. 246/2001., o požární prevenci a ze zpracované požární dokumentace Městského úřadu v Rožnově," uvedla referentka MěÚ pro krizové řízení a požární ochranu Martina Jurčová.

„Cvičení bylo primárně zaměřeno na evakuaci občanů a úředníků nacházejících se v budově radnice a také na správné využití jednotlivých únikových cest. Dalším cílem cvičení bylo ověření funkčnosti kouřových čidel a spolupráce městské policie, hasičů a členů preventivní požární hlídky z řad zaměstnanců úřadu," doplnila Martina Jurčová s tím, že úředníci se po vyhlášení poplachu shromáždili na Masarykově náměstí a po vizuální kontrole vyklizení kanceláří a lokalizaci a „zneškodnění" požáru se po necelé čtvrthodině všichni vrátili ke své činnosti.


Autor: