Cyklopodjezd už slouží chodcům, bruslařům i cyklistům

, aktualizováno:

Od tohoto týdne je zcela v provozu nový cyklopodjezd na Cyklostezce Bečva pod mostem u křižovatky u hotelu Eroplán. „Podjezd převedl dopravu na cyklostezce mimo ulici Palackého a bruslaři, cyklisté i chodci tak nemusí tuto velmi frekventovanou ulici přejíždět. Zásadním způsobem jsme tak zvýšili bezpečnost v silniční dopravě v tomto místě," uvedl starosta Rožnova Radim Holiš.

Celková délka nově budovaného úseku cyklostezky je 200 m s tím, že v délce 30 metrů je stezka postavena na opěrné zdi přímo u Rožnovské Bečvy. Součástí investice za 4,080 milionu korun byla také kamenná dlažba kolem toku řeky a zastřešené odpočívadlo s informační tabulí. Příjemným doplňkem pro cyklisty je také pumpa, kterou mohou kdykoliv volně využít k dofoukání kol.

„Samozřejmě máme z realizace cyklopodjezdu obrovskou radost. V rámci Cyklostezky Bečva teď už v Rožnově potřebujeme jen najít lepší řešení přejezdu u tzv. prostředního mostu," doplnil starosta Holiš.

Město Rožnov získalo na výstavbu cyklopodjezdu dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši tři miliony korun.


Autor: