Do Valmezu na jazz a blues

, aktualizováno:
Do Valmezu na jazz a blues

Strhující mix hudebních žánrů v instrumentálním podání špičkových muzikantů z Maďarska přiveze do Přístavu Special Providence. Kapela představí své třetí album Soul Alert, které sklidilo vynikající kritiku nejen v Evropě, ale také v USA a Japonsku. Jejich tvorba spojuje jazz a metal, progressive rock chilloutové melodie v jeden kompaktní celek, vždy zahraný s energií a virtuozitou. 

Porci skvělé bluesrockové hudby, která bude navíc zpívaná v polštině, bude servírovat formace Kulisz Trio (PL). Frontman kytarista a zpěvák Adam Kulish získal od polských hudebních publicistů čtyřikrát cenu za nejlepšího zpěváka v kategorii Blues.

Tento hudební styl bude na festivalu hrát také Sitra Achra (SK). Tahle kapela míchá blues s prvky charakteristické pro funk, soul, swing, reggae a nebo hillbilly. Ke kvartetu, jehož muzikanti působí v doprovodných kapelách Petra Lipy, Jany Kirschner i Petra Cmórika, se připojí famózní baskytarista Martin Gašpar.

Jménem, při jehož vyslovení zaplesá srdíčko nejednoho bubeníka, je Martin Valihora (SK). Vynikající slovenský muzikant zahraje na festivalu se svým triem. Špičkový bubeník působil několik let v New Yorku, kde je funkční součástí jazzové scény. Je členem kapely fenomenální klavíristky Hiromi, Japonky žijící v USA. Hudebník je v newyorských klubech stejně doma jako na slovenské scéně a teď ho konečně uvidí naživo i Valmez.

K regionálním zástupcům patří instrumentální jambandová kapela Fresh Minute ze Zlína a domácí Jam Club Special, bluesrocková skupina s holandským zpěvákem a frontmanem Bobem Brouwerem.

V Přístavu se můžete kromě hudby, těšit také na skvělé grilované speciality, mexické tortilly i hamburgery Mr. Boba, kvalitní víno a hlavně skvělou atmosféru, která zpravidla akce v této kultovní hospůdce u Bečvy doprovází. Visegrad Blues&Jazz festival startuje 9. srpna na Open Air Placu u Přístavu. Více o festivalu najdete na www.pristavproculture.cz. Projekt je spolufinancován z prostředků Mezinárodního visegrádského fondu.

 Visegrad.jpg