Ex-přítelkyni se zpět pokusil získat se samopalem

, aktualizováno:
Ex-přítelkyni se zpět pokusil získat se samopalem

Ukončení vztahu neunesl čtyřicetiletý muž z Rožnovska. Partnerka se odstěhovala ze společného bydlení a nechtěla s ním nic mít. Chtěl ji zpátky a nebál se užít i násilí.

"Předminulý víkend tak učinil poprvé a to na známé své přítelkyně. Devatenáctiletou ženu z Valašského Meziříčí fyzicky napadl a dokonce ohrožoval i nožem, aby se dozvěděl informace o své přítelkyni. Padla i výhružka zabitím," upozornil toskový mluvčí okresní policie Vladislav Malcharczik.

Vše ale vyvrcholilo v úterý 14. června večer ve Valašském Meziříčí. To se muž setkal na lavičce se svou dvacetiletou přítelkyní a chtěl ji zpět. Svůj požadavek o její návrat podpořil i namířenou zbraní ukrytou v igelitové tašce. Žena z minulosti věděla, že se jedná o samopal, a tak jednala dle požadavků násilníka. Společně odjeli do místa svého společného pobytu. Podařilo se jí ale informovat policii. Museli se do Valašského Meziříčí vrátit a to byla chvíle, kterou policisté využili a muže zadrželi.

"Kriminalisté i policisté v uniformě na případu začali intenzivně pracovat. Zajistili zbraň, kdy se jedná o samopal vzor 61 upravený pro akustickou střelbu. Zajistili i několik ostrých nábojů do této zbraně. Kriminalisté zjistili, že muž má zbraň ve svém držení neoprávněně. Zjistili průběh událostí několika dní a ve středu muž předstoupil před policejního komisaře. Ten jej nakonec obvinil z trestných činů výtržnictví, nebezpečné vyhrožování a vydírání. V pátek 17. června skončil muž ve vazbě. Při prokázání viny mu hrozí až osmileté vězení," konstatoval Malcharczik.

Kriminalisté nadále na tomto případu pracují. Prověřují například, o jakou zbraň se jedná, kde k ní muž přišel a zda nebyl spáchán trestný čin nedovolené ozbrojování.