Fixa s Mňágou se sejdou na jednom pódiu

, aktualizováno:

Úspěšné turné kapel Vypsaná fiXa a Mňága a Žďorp nazvané Tugedr Tůr dorazí v pátek 6. prosince v osm hodin večer do Společenského domu v Rožnově pod Radhoštěm. „Společné jarní koncerty sklidily mezi fanoušky takový úspěch, že se skupiny rozhodly přidat na podzim čtyři koncerty. Z toho jeden v Rožnově pod Radhoštěm," přiblížila dramaturgyně pořádajícího T klubu – kulturní agentury Romana Rusková.

Obě skupiny se pohybují na české rockové scéně už pěknou řádku let. Valašskomeziříčská Mňága a Žďorp loni oslavila pětadvacáté narozeniny dvěma alby coververzí Dáreček 1 a 2, best of albem Výhledově a velkým turné, které vyvrcholilo koncertem ve vyprodané Lucerně.

„S kluky z Vypsané fixy máme velmi dobré vztahy, produkoval jsem jim první tři desky, takže se vždycky rádi vidíme. Vídáme se i mimo hudební svět a pojí nás přátelství," vylíčil frontman kapely Mňága a Žďorp Petr Fiala.

Tříhodinový koncert bude rozdělen do tří bloků, které se budou prolínat. Zahájí jedna kapela, která bude hrát zhruba hodinu. Druhá skupina bude vystupovat dalších šedesát minut. „A poslední hodinu budeme koncertovat společně, diváci se mohou těšit na osm až deset písní," přiblížil Petr Fiala s tím, že každá kapela také překvapí tím, že zahraje písně té druhé.

Skupina připravuje nové album. „Máme už napsaných patnáct písní, nahrávat začneme na jaře, takže na podzim by mělo album vyjít. Předpokládám ale že už v květnu bychom mohli do světa vypustit první singl," prozradil Petr Fiala.

Nápad na společné cestování s Mňágou a Žďorp vznikl podle frontmana Vypsané fixy v Londýně. „Hráli jsme tam s jednou slovenskou kapelou. „Nějak se nám nedařilo s touhle partou komunikovat, a tak jsme si druhý den ráno u snídaně říkali, to s Mňágou by to bylo jiný. Všechno pak odstartoval pražský koncert v pivovaru Staropramen, kde jsme hráli jejich písně, oni naše a pak jsme ještě hráli dohromady. Bylo to velice osvěžující a vtipné. Od toho jen krůček ke společnému turné, které se na jaře velmi podařilo. Takže si to rádi zopakujeme," vysvětlil Márdi.

Příští rok oslaví pardubická Vypsaná fixa dvacáté narozeniny. „Vydáme novou desku a chystáme mnohé další, prozatím tajné, bonusy a akce. Na začátku nikdo z nás nečekal, že to spolu takhle dlouho vydržíme, takže to musíme pořádně oslavit," doplnil Márdi.

 Mnaga_FiXa_Roznov_2013.jpg

 


Autor: