FOTOGALERIE: Karneval, který se vydařil

, aktualizováno:

Je neděle 12.2.2012 a s ní první karneval v Rodinném centru Hvězdička na Základní škole 5.května v Rožnově pod Radhoštěm. Scházíme se k přípravám o něco dříve, lidé ochotni pomoci, a darovat tak dětem část svého nedělního odpoledne.  Jedna z průvodkyní programem hlásí, že leží v horečkách. Naštěstí přichází pomoc založena čistě na přátelství, a tak „pejsek“ brzy seznamuje novou „kočičku“ s představou programu.

Před 15.hod. je téměř vše připraveno a radostně i s očekáváním vítáme první maskované návštěvníky. Kdo asi přijde? Muchomůrka, pirát, budík, fialka, karkulka, kytička, zajíček, čertík, víla a další a další, malí i velcí návštěvníci. Je jich tolik, že přinášíme židle z chodby, hudba hraje k tanci a pejsek s kočičkou se pustili s dětmi do pravého karnevalového dovádění. Ovšem jen na chvíli. Zdá se, že už přišli všichni. Začínáme… Pejsek popleta všechno motá, ještě že kočička mu poradí a hlavně děti, které moc dobře ví, jak to v tom lidském světě chodí. Pejsku tohle jsou uši, nos, koleno! Masky se představují a potom hurá vyzkoušet svou obratnost a trpělivost. Jsou připraveny hry a sladké odměny pro všechny zúčastněné.

Najednou je na chodbě velikánský kus papíru. A rodiče poslouchají cosi o otiscích nabarvených dlaní. Ojé, to budou děti špinavé, radši to nezkusíme. Nebo že by přece jen. Jsou připraveny mokré hadry a všechny ruce ihned po otištění na papír pečlivě utřeny. Nakonec se přidávají i odvážní dospělí a papír se rychle plní drobnými i velkými stopami rukou. Stále je však hodně prázdný, nevadí, vezmeme si voskovky a všechna bílá místa můžeme společnými silami pomalovat. I pejsek s kočičkou se přidávají a mnohé maminky i tatínkové. Ještě společně upečeme pravý dort podle receptu pana Josefa Čapka. Co jen to ti dva popletové do dortu dávají – mouku, ale také kečup, čokoládu a rajčata, marmeládu, cukr i pepř. Nic nedbají na děti, které na ně volají, že takové přísady do dortu rozhodně nepatří. Tak už odnesli dort na chodbu a čekají až vychladne. Ale kde je dort, kočička smutně nese prázdný vylízaný hrnec. Je to záhada, i děti přemítají, kam se ten dort mohl ztratit. Ještě, že dobří přátelé napekli buchet nepočítaně a mohli jsme pozvat děti i pejska s kočičkou na opravdové sladké pochutnání. Na závěr byly rozdány všem dětem maličké balíčky zdravého mlsání a přidáno společné zpívání u klavíru. Hudba zní, všichni se dobře baví a děti pokračují v tančení, hraní a dovádění. Už bez programu. Pejsek s kočičkou se loučí a odcházejí…

Tak takový byl první karneval u nás, a kdo nás provázel celým odpolednem? V postavách pejska a kočičky se potkaly dvě kamarádky: Tereza Barabášová a Mgr. Ivana Cabáková, obě učitelky v MŠ a jim patří největší dík za spokojený a veselý průběh programu. A potom všem, kdo se nezištně podíleli na karnevalové výzdobě prostor centra, přípravě občerstvení, a také s úklidem. Bylo jich mnoho, včetně dětí a rodičů dětí, a všem děkujeme za to, že přispěli k radostnému prožitku nás všech. Těšíme se na další společnou akci ve Hvězdičce a Vás všechny zveme. Přijďte se k nám podívat a uvidíte, jak je u nás hezky. Více informací na www.domovsrdce.cz.

Miloš Šťastný

 

 image001.jpgimage003.jpgKarneval-1.jpgKarneval-2.jpgKarneval-3.jpgKarneval-4.jpgKarneval-5.jpg