FOTOGALERIE: Živý betlém opět přilákal zástupy návštěvníků

, aktualizováno:
FOTOGALERIE: Živý betlém opět přilákal zástupy návštěvníků

Rožnovská Římskokatolická farnost, která již pátým rokem organizuje Živý betlém, si letos pro své návštěvníky připravila opravdu bohatý program. K dřevěnému betlému, postavenému před Kostelem Všech svatých, už každoročně neodmyslitelně patří živá zvířata, ke kterým v rámci letošního ročníku přibyl i osel, který se stal okamžitou senzací nejen pro dětské návštěvníky.

„Oslíka nám k této příležitosti zapůjčil soukromý chovatel ze Zubří. Telátko a ovečku máme zase od jiných chovatelů. Všichni se společně snažíme, aby to byl betlém, jak má být," uvedl místní farník Jaromír Koryčanský.

U příležitosti oslav Božího hodu vánočního nejprve zahrála dechová hudba Rožnovanka, která na Masarykovo náměstí přilákala velké množství lidí. Ve čtyři hodiny odpoledne zahájil hlavní část programu rožnovský farář Kamil Obr, který všem zúčastněným popřál klidné Vánoce a vše nejlepší do nového roku. Následoval příjezd Tří králů na koních, kteří společně se skupinou sedmnácti andělů a desíti pastýřů utvořili zástup, který jednou dokola objel náměstí a společně se všemi návštěvníky se v průvodu vydal ke kostelu.

Tam už na všechny, kromě betléma s Marií, Josefem a malým Ježíškem, čekalo i pohoštění v podobě teplého čaje a zpěv koled ozývající se z kostela. „Každý rok se tady snažíme o evangelizaci příběhu Ježíšova narození. Aby si lidé tento příběh připomněli, dali si čaj a u této příležitosti se tady společně sešli," řekl Koryčanský.

 IMG_4706.JPGIMG_4730.JPGIMG_4732.JPGIMG_4734.JPGIMG_4762.JPGObr-Korycansky.JPG

 


Autor: