Hasiči slaví 20. výročí založení

, aktualizováno:
Hasiči slaví 20. výročí založení

Tisíce zásahů mají na svém kontě profesionální hasiči z Rožnova pod Radhoštěm za dobu své existence. Hasičský sbor města Rožnov pod Radhoštěm si v letošním roce připomíná 20. výročí založení. „Rožnovská jednotka vznikla 1.1.1995, historie hasičů v našem městě je ale daleko starší. Kvůli narůstajícím požárům byla už v roce 1881 zřízena první „jednotka dobrovolných hasičů," prozradil stávající ředitel sboru Karel Janoušek. Ten je mimochodem v čele hasičského sboru od založení v roce 1995.

„Jsme příspěvkovou organizací města s tím, že kromě radnice se na našem financování podílí také stát a Zlínský kraj. V současnost máme 13 hasičů na hlavní pracovní poměr a 11 na dohodu o provedení práce," vypočítal Janoušek, který zároveň prozradil něco z bohaté statistiky výjezdů.

„Celkem jsme jich absolvovali asi čtyři a půl tisíce, nejvíce (3156) jich bylo v roce 2007, v době povodní. Naše činnost se kromě hašení požárů zaměřuje na pomoc technického charakteru, jakou je například vyprošťování osob, pomoc při likvidaci následků dopravních nehod, při povodních, vichřicích a dalších přírodních kalamitách," uzavřel Karel Janoušek.

„Rožnovským hasičům patří vedle gratulace k výročí také poděkování za velkou pomoc a práci, kterou nejen pro město a jeho obyvatel odvádí. A především pak přeji minimum výjezdů a zásahů," popřál všem členům Hasičského sboru města Rožnov pod Radhoštěm starosta Radim Holiš.


Autor: