Jarní bloková očista města

, aktualizováno:

Zametací stroje se postarají o úklid více než 1.051 tun posypového materiálu a téměř 244 tun soli, kterou město vysypalo na komunikace v průběhu letošní zimy. Množství použitého posypového materiálu je s ohledem na průběh zimy výrazně vyšší, než v loňském roce, kdy město použilo na údržbu komunikací 792 tun posypového materiálu a 115 tun soli.

„Očista bude probíhat denně od 6 do 17 hodin. Prosíme vlastníky vozidel, aby se svými vozy vyklidili parkoviště a jednotlivá stání v daném termínu a tím umožnění bezproblémové očisty. Efektivnost očisty bude do značné míry záviset na vstřícném přístupu obyvatel a organizací," požádal motoristy Pavel Solanský z odboru správy majetku, který má blokovou očistu na starosti.

Majitelé a provozovatelé vozidel stojících na pozemních komunikacích a parkovištích budou o očistě informováni dopravní značkou. Toto přenosné dopravní značení bude na dotčených komunikacích umístěno 7 dnů před zahájením blokové očisty.

Neukázněné řidiče, kteří nebudou toto dopravní značení respektovat, bude řešit městská policie. Její ředitel Aleš Pilař upozorňuje, že v letošním roce Městská policie Rožnov sáhne k pokutám daleko častěji, než v předešlých letech. „Množství řidičů, kteří nerespektují dopravní značení, se každoročně opakuje a vozidla na komunikacích a parkovištích výrazně komplikují plánovanou očistu. Dle zákona můžeme řidičům uložit blokovou pokutu do výše dvou tisíc korun," uzavřel Aleš Pilař.

Přesný harmonogram jarní blokové očisty naleznete zde.


Autor: