Jarní svoz bioodpadu v Rožnově

, aktualizováno:

Tradiční jarní úklid na zahrádkách a zahradách mohou začít plánovat Rožnované na příští víkend. Ve městě proběhne jarní svoz bioodpadu. Zatímco v předchozích letech byly kontejnery umísťovány v různých lokalitách vždy na čtyři hodiny ve dvou po sobě jdoucích víkendech, letos bude organizace svozu jiná.

„Jarní svoz bioodpadu v Rožnově pod Radhoštěm proběhne v letošním roce od pátku 19. do pondělí 22. dubna. Kontejnery budou v jedné části města umístěny od pátečního do sobotního poledne a občané tak budou moci v časovém rozsahu 24 hodin vyhodit trávu, listí, hlínu nebo větve. Kontejnery pak budou odvezeny, vysypány a do druhé části města umístěny v neděli 21.4.2013 od 12.00 hodin a Rožnované mají opět 24 hodin na uložení bioodpadu," popsala Lenka Němcová z rožnovského MěÚ. „Pro občany je důležité podívat se na termíny svozů na jednotlivých stanovištích například na webových stránkách města," doplnila Lenka Němcová s tím, že provedené změny umožní efektivnější využití nádob a zároveň prodlouží dobu přistavení kontejneru na jednotlivých stanovištích.

„Kontejnery jsou určeny pouze pro bioodpad, prosíme Rožnovany, aby do nich neházeli jiný než určený odpad," uzavřela Němcová. Město Rožnov uhradilo v loňském roce za svoz bioodpadu necelých 60 tisíc korun. V letošním roce očekáváme s ohledem na výše uvedené změny v organizaci svozu ušetření finančních prostředků. Pokud vybudou finanční prostředky s ohledem na likvidaci bioodpadu z veřejné zeleně, bude radnice organizovat svoz bioodpadu ještě na podzim letošního roku.

Termíny svozu na jednotlivých stanovištích naleznete zde.


Autor: