Kamion uvízl na přejezdu

, aktualizováno:
Kamion uvízl na přejezdu

V pátek 1. prosince krátce před druhou odpoledne vyjížděl ze Zubří čtyřiačtyřicetiletý muž s kamionem. "Vybral si ale špatnou cestu a to komunikaci mezi železniční tratí a továrnou. Aby se dostal na hlavní silnici I/35 potřeboval ostře zatočit vlevo a přejet železniční přejezd bez závor. A to byl kámen úrazu. Při manévru částečně vyjel mimo komunikaci a kamion tažený tahačem Scania na přejezdu uvízl," konstatoval tiskový mluvčí okresní policie Vladislav Malcharczik.

Policisté o dané skutečnosti informovali železničního dopravce. Dále zjistili, že řidič z Blanenska nebyl ovlivněn alkoholem a že na jízdní soupravě nevznikla škoda. Podle povolaného pracovníka nedošlo ke škodě ani na železniční trati. Při vyprošťování soupravy policisté po čtvrté hodině odpoledne asi na půl hodiny uzavřely provoz na silnici I/35 v obou směrech.

"V jednání řidiče shledali policisté znaky přestupku podle zákona o provozu na pozemních komunikacích. Přestupek vyřešili pokutou příkazem na místě," dodal Malcharczik.