Kasičku s penězi pro Libušín někdo podruhé ukradl

, aktualizováno:
Kasičku s penězi pro Libušín někdo podruhé ukradl

Rožnovští policisté přijali v úterý 5. srpna dopoledne oznámení o krádeži kasičky umístěné na chatě Maměnka na Pustevnách. Jednalo se o dřevěnou kasičku, do níž veřejnost dávala peníze, které měly jít na opravu vyhořelé chaty Libušín.

"Zloděj se vydal krást kolem jedné hodiny v noci, což je patrné z kamery, která monitoruje prostory terasy, kde byla pokladnička umístěna. Kolik peněz si v kasičce poberta odnesl, přesně nevíme, jednalo se ale zcela jistě o tisíce korun. V případě dopadení a prokázání viny hrozí zloději za trestný čin krádež až dvouletý trest odnětí svobody," konstatovala Lenka Javorková, tisková mluvčí vsetínské policie.

Neznámý zloděj ukradl peníze určené na opravu Libušína už jednou, a to na začátku července. Tenkrát nevzal celou pokladničku, ale vypáčil ji a vzal peníze.

"Pachatele zachytily kamery monitorující prostor, kde byla kasička. Z kamerových záznamů jsme pořídili fotografie muže, který sbírku odcizil. Kdo by ho poznal, ať kontaktuje linku 158," dodala Javorková.

 mamenka_1.jpgmamenka1_1.jpgmamenka2_1.jpg