Kouzlení adventního času – 8. výstava Spolku rožnovských žen

, aktualizováno:
Kouzlení adventního času – 8. výstava Spolku rožnovských žen

Už osmým rokem uspořádal Český svaz žen – Spolek rožnovských žen v předvánočním čase ve dnech 25. – 27. listopadu ve Společenském domě prodejní výstavu „Kouzlení adventního času". Návštěvník s překvapením zjišťuje, co všechno ženy těší, na co si najdou čas a co umí: adventní věnečky v různém aranžmá, ruční práce, zdobené perníčky, ukázka ručního malování vánočních ozdob, skleněný betlém rodiny Vajglových a další dovednosti.

„I když je s přípravou výstavy hodně práce, potěší, že se na její realizaci podílí na osmdesát žen," uvedla předsedkyně Spolku rožnovských žen paní Marie Rethyová a doplnila: „I to, že se na naši výstavu pokaždé přijde podívat přes tisíc návštěvníků nejen z Rožnova, ale i odjinud, potěšit se dovedností a krásou vystavených věcí."

Svaz rožnovských žen má 210 členek z Rožnova i z okolí. Mezi množstvím akcí, které pořádají, je poznávání České republiky i široký okruh vzdělávání, například ve zdravotnictví, práci na počítači, bezpečnost, notářství a další.

„Našimi členkami jsou ženy nejrůznějšího věku," uvádí Marie Rethyová. „Před každou výstavou tvrdí, že nemají talent něco připravit, ale když návštěvník výstavu projde, nestačí žasnout nad tím, co je to za krásu." A dodává: „A přání k Vánocům? Hlavně zdravíčko!"


Autor: