Kriminalisté lapili mladého prodejce marihuany

, aktualizováno:

Delší dobu kriminalisté pracovali na rozkrytí sítě distributora marihuany na Rožnovsku. Minulý týden spadla klec. Kriminalisté sedmadvacetiletého muže z Rožnovska zadrželi a provedli u něj domovní prohlídku. Následovalo obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

"Muž se doznal, že konopí pěstoval několik let a to s využitím skleníku i později nakoupených pěstebních boxů. Nejprve se jednalo o jeden menší box, ke konci to byly dva větší boxy. Podle možností sklízel v boxech 2-3 krát do roka. Prodával několika osobám, měl i pravidelné odběratele, kterým prodával i v desítkách případů. Podle toho se také pohybovala cena. Za marihuanu ze skleníku požadoval 60-100 Kč za gram a za marihuanu z boxů 100-200 Kč za gram. Celkově si mohl prodejem vydělat 250 000 – 300 000 Kč," odhaduje tiskový mluvčí okresní policie Vladislav Malcharczik.

Zlomem v jeho činnosti byla výměna elektroměru. Od té doby se snažil vybavení zbavit. I tak kriminalisté při domovní prohlídce našli elektrosoučástky využívané k pěstování a také hotovost 39 000 Kč pocházející z prodeje. Věci i peníze kriminalisté zajistili.

"Kriminalisté také zjistili několik odběratelů. Jedná se o čtyři muže a ženu z Rožnova pod Radhoštěm a okolí ve věku jednadvacet až šestatřicet let. Kriminalisté nadále zjišťují informace, které by je dovedly k dalším odběratelům," dodal mluvčí.