Krytý bazén prochází rekonstrukcí

, aktualizováno:
Krytý bazén prochází rekonstrukcí

Za plného provozu prochází velkou rekonstrukcí krytý bazén v Rožnově pod Radhoštěm. Kompletně budou zrekonstruovány šatny, sprchy, osušovny, toalety, parní komory včetně ochlazovacích bazénku a také vstupní část, tj. pokladna (recepce) a v rámci nového odbavovacího čipového systému přibudou i turnikety.

„Krytý bazén je v provozu od roku 1994 a rekonstrukci takového rozsahu jsme ještě nedělali," uvedl jednatel společnosti KRYTÝ BAZÉN ROŽNOV, spol. s r.o. Stanislav Zlámal. „Prostory, které hojně využívá veřejnost, už ale takto výrazný zásah nutně potřebovaly," doplnil Zlámal s tím, že investici v hodnotě necelých 12 milionů korun bez DPH hradí ze svého rozpočtu přímo KRYTÝ BAZÉN ROŽNOV, spol. s r.o. prostřednictvím schváleného úvěru.

„Provoz krytého bazénu jsme žádným způsobem omezovat nemuseli, pro veřejnost používáme šatny a toalety v přízemí. Veškeré technologie a také velký bazén, malý bazén, whirlpool a další funguje v normálním rozsahu. Pouze od pondělí 20 srpna 2018, kdy přijde na řadu každoroční pravidelná technologická přestávka, bude krytý bazén do 2. září 2018 veřejnosti uzavřen" upozornil Stanislav Zlámal.

„U objektu krytého bazénu jsme před dvěma lety provedli kompletní vnější zateplení, to znamená, že ta slupka (obvodový plášť) bazénu je nová, pěkná a hlavně splňuje všechny potřebné parametry. Nyní rekonstruujeme další části, ve kterých se lidé nejvíce pohybují, a které už si zasloužili opravdu zásadní opravu," řekl starosta Rožnova Radim Holiš, který je také spokojený s nastaveným způsobem financování podobných investičních akcí u městských společností.

„U zateplení společnost KRYTÝ BAZÉN ROŽNOV, spol. s r.o. během tří let splatila půjčku na opravu budovy zvenku a stejnou formou bude v období přibližně šesti let splácet půjčku na interiérové investice. Město samozřejmě dlouhodobě podporuje činnost svých společností a nám se osvědčil způsob, kdy si sama společnost bere vlastní úvěr a ten postupně splácí. Touto cestou šetříme městské prostředky, které pak můžeme využít na jiné, pro rozvoj města potřebné investice," doplnil starosta Holiš.

Nyní probíhající rekonstrukce krytého bazénu by měla skončit nejpozději do poloviny září letošního roku s tím, že jednatel společnosti už nyní přemýšlí nad dalšími potřebnými investicemi.

„Opravu by potřebovaly spodní šatny včetně vstupního vestibulu a no samozřejmě myslet musíme i na námi provozované venkovní Rožnovské koupaliště, kde chceme vybudovat systém na ohřev bazénové vody, rekonstruovat padesátimetrový bazén a třešničkou na dortu by bylo vybudování kvalitního venkovního tobogánu," uzavřel Stanislav Zlámal.


Autor: