Město hledá opatrovníka pro krávy

, aktualizováno:

Zdravotní indispozice, která bude mít za následek delší nemocniční hospitalizaci, postihla jednoho ze soukromých zemědělců v Rožnově pod Radhoštěm. Vzhledem k tomu, že muž žije sám, a není v kontaktu s žádnými příbuznými, vyvstal problém jak se o opuštěná zvířata dočasně postarat.

„Chovatel měl v hospodářských objektech tři krávy a dva psy. Ty jsme ale bez problémů umístili v útulku. Otázkou je, kdo a jak se postará o krávy," uvedl ředitel MěPol Rožnov Aleš Pilař. Město již zajistilo jejich zdravotní prohlídku, zvířata jsou podle vyjádření veterináře v dobré kondici.

„Legislativně ale není možné je, ani krátkodobě, předat jinému chovateli. A tak hledáme nejschůdnější řešení k opatrování zvířat. Jako ideální se jeví zabezpečení v místě s tím, že je potřeba najít zemědělce, který by se o zvířata postaral. S touto žádostí se tak obracíme na širokou veřejnost," doplnil Aleš Pilař.

Případný zájemce by se měl obrátit na odbor životního prostředí MěÚ Rožnov – Jan Blinka, tel.: 571 661 280, e-mail blinka.zp@roznov.cz


Autor: