Město opravilo a rozšířilo vánoční osvětlení

, aktualizováno:

V prvním prosincovém večeru se na Masarykově náměstí rozsvítí vánoční strom, Betlém karpatského lidu a také repasovaná i nová výzoba náměstí a jeho blízkého okolí.

Přesně v 17.15 hod. se současně s rozsvícením stromu rozžhne 24 světelných girland, které obsahují celkem 4800 LED diod. Součástí vánoční výzdoby Masarykova náměstí je také 107 prvků převěsů a girland, které budou pověšeny po celém obvodu náměstí. Repasovány byly dvě desítky vánočních světelných motivů vloček a komet, které většinou zdobí sloupy veřejného osvětlení.

Nově město zakoupilo vánoční osvětlení na ulici Lázeňskou, lávku pro pěší u Společenského domu a některé borovice na Masarykově náměstí.

Konkrétně se jedná o sedm nových prvků na ulici Lázeňské se světelnými motivy letící hvězdy, doplněna byla výzdoba na lávce pro pěší a to dvěma kusy girland a dvěma kusy světelných motivů Krystal a nové nasvícení dostanou také poslední dosud neosvětlené borovice na Masarykově náměstí nám. Na ně bude umístěno 160 metrů světelných řetězů s efektem flash.

Radnice do nového vánočního osvětlení investovala celkem 121 500 korun.


Autor: