Město se blíží dohodě o nájmu Společenského domu se společností Synot

, aktualizováno:

Jednání vedení města Rožnov p.R a zástupci společnosti Synot, jehož výstupem by mělo být stanovení dlouhodobého nájmu v objektu Společenského domu, se blíží k závěru. Detaily podmínek nájmu by měly být dojednány na společném jednání, které je naplánováno na úterý 24. října v Uherském Hradišti.

„Mám velmi dobrý pocit z aktuálního vývoje týkajícího se Společenského domu. Oběma stranám záleží na Rožnovu stejně jako na využití tohoto bývalého lázeňského domu," řekl starosta Radim Holiš.

Totéž potvrzuje místostarosta Jan Kučera: „Z aktuální komunikace se společností Synot mám dojem, že se daří najít společnou cestu a vycházíme si vstříc. Poslední jednání, kterého se zúčastnil pan Miroslav Valenta, ukázalo, že vedení města i společnosti Synot záleží na Rožnovu a silný vztah k němu je základním pojítkem pro spolupráci těchto významných partnerů. Věřím, že nakonec najdeme ve věci využití Společenského domu společnou řeč," uvedl Jan Kučera.

Výpověď z nájmu ve Společenském domě obdržel v červenci letošního roku T klub – kulturní agentura, a to k datu 31.10.2017. „V průběhu letošního roku jsme se se zástupci společnosti Synot několikrát sešli a řešili jsme různé varianty a možnosti využití objektu Společenského domu. Snažili jsme se zjistit představy a potřeby vlastníka objektu a těmto se v maximální míře a dle možností města přizpůsobit. Varianty odkupu Společenského domu nebo zřízení kasina v jeho prostorách však pro město nejsou v souladu s rozvojovými plány Rožnova možné. Vybudování kasina je navíc v přímém rozporu s platnou vyhláškou z důvodu blízkosti školy, úřadu a také z důvodu ochranného pásma Národní kulturní památky Valašského muzea v přírodě," řekla místostarostka města Kristýna Kosová. Diskutovány byly kromě využití samotného objektu Společenského domu také například požadavky na rezervaci třiceti parkovacích míst pro Společenský dům.

„Město nemůže nabídnout tato parkovací místa, protože je nemá v blízkosti k dispozici," popsal místostarosta Jan Kučera.

„Z variant navržených Synotem se tak jako reálná varianta jeví dlouhodobý pronájem budovy ať už T klubu – kulturní agentuře nebo přímo městu. A v tomto směru město dále intenzivně komunikuje a jedná s představiteli společnosti Synot. Věřím, že najdeme společnou cestu," doplnil starosta Radim Holiš.


Autor: