Město spouští Mobilní rozhlas: registrujte se zdarma

, aktualizováno:

Krizové situace, zajímavé kulturní či sportovní akce ve městě, ale také hlášení závad, návrhy na zlepšení života ve městě, blížící se splatnost odpadů nebo dopravní omezení. Vše v nejrychlejším možném čase a hned do vašeho počítače, notebooku, tabletu nebo ideálně na mobil, který máte stále u sebe. Taková je platforma s názvem Mobilní rozhlas. Je vhodná nejen pro chytré telefony, ale také pro starší typy mobilů, informovat umí občany také formou e-mailu. „Zvolit je tedy možné několik způsobů, jak se dozvědět všechny informace důležité pro obyvatele města, ale třeba i turisty. Pomocí aplikace je možné také opačným směrem posílat své podněty a návrhy ke zlepšení čehokoliv ve městě," říká starosta Rožnova Radim Holiš.

Součástí platformy Mobilní rozhlas budou i velmi pokročilé funkce, které dávají lidem možnost ovlivnit dění ve svém okolí. „Pro zapojení se do rozvoje města a spoluúčasti na rozhodování například o budování dětských hřišť se budou moci občané zúčastnit anket, které se budou v mobilním rozhlase také hojně využívat," podotkl místostarosta Rožnova Jan Kučera.

Platforma Mobilní rozhlas zkrátka nabízí nepřeberné množství možností, jak se informovat o dění ve městě, přičemž je možné odebírat jen některé informace a také je průběžně měnit. „Důležité je, že všechny důležité informace z města se dostanou i ke slabozrakým a nevidomým, což zajistí takzvané hlasové zprávy," dodala místostarostka Kristýna Kosová.