Most U Janíků bude až do konce září průjezdný jen jedním směrem

, aktualizováno:
Most U Janíků bude až do konce září průjezdný jen jedním směrem

Očekávané částečně uzavření mostu přes řeku Bečvu u křižovatky U Janíků vstoupí v pondělí 16.6.2014 v platnost. „Vzhledem k plánované rekonstrukci a rozšíření mostu jsme od dodavatelské stavební firmy obdrželi informaci o uzavření části mostu od příštího týdne. Jednosměrný provoz směrem ze silnice I/35 do centra města bude trvat až do konce září letošního roku. Řidiči, kteří pojedou z centra města, budou odkloněni na objízdnou trasu směrem k mostu u hotelu Eroplán. Pěší dopravy se tato uzavírka prozatím nedotkne, jakmile bude dostavěna lávka, budou také chodci „odkloněni" z mostu na tuto lávku," uvedl rožnovský místostarosta Václav Mikušek (KDU-ČSL).

„Kamiony a těžká nákladní auta nad 7,5 tun budou směrována z centra města nikoliv k Eroplánu, ale na Hutisko-Solanec. Most u Eroplánu totiž vzhledem k jeho stavu nebude pro kamionovou dopravu možné využít," doplnil Václav Mikušek.

Dopravní komplikace, které Rožnovany a návštěvníky města čekají, souvisí s plánem radnice rozšířit stávající most U Janíků o jeden jízdní pruh (více na nákresu zde).

Dopravní opatření v průběhu opravy mostu - objízdná trasa zde.

Dopravní opatření v průběhu opravy mostu – zde.