Muzeum nabízí výstavu betlémů i tip na dárek

, aktualizováno:
Muzeum nabízí výstavu betlémů i tip na dárek

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm nabízí svým návštěvníkům na rok 2013 novou, levnější permanentku. Dvacet evidovaných vstupů do muzea pro jednu osobu za 350,- Kč. Valašské muzeum se tím snaží vyjít vstříc všem zájemcům o častější návštěvu muzejních areálů a pořadů Valašského roku, zvláště obyvatelům Rožnova pod Radhoštěm a okolí.

"Permanentka bude na pokladnách muzea k dispozici už během předvánočního cyklu pořadů Vánoce na Valašsku, tak se vám nabízí jako vhodný dárek pod vánoční stromeček," sdělila pracovnice muzea Milena Bahounková.

Permanentku mohou lidé zakoupit během programů, které muzeum na advent připravilo. Například od 5. prosince do 2. ledna probíhá v budově Sušáku vánoční výstava betlémů.

"Výstava představuje výběr z bohaté kolekce betlémů Valašského muzea v přírodě. K zajímavým exponátům patří např. příborský betlém A. Staroweského z poloviny 19. století,  početný soubor z dílny řezbáře Františka Vrzalíka, který jednotlivé figurky vyřezával z lipového dřeva podle výtvarných návrhů malíře Jana Kobzáně, nebo tzv. kachlový betlém Heřmana Lansfelda ze Strážnice. K osobitým regionálním tvůrcům patří František Holba z Nedašova, pro jehož tvorbu jsou charakteristické robustní statické postavy zhotovené z jednoho bloku dřeva. Novější produkci na výstavě reprezentuje keramický betlém výtvarnice Anny Červinkové, nebo vlněný betlém Ivany Langrové z Valašské Bystřice," informovala Bahounková.