Muzeum ožije masopustem

, aktualizováno:
Muzeum ožije masopustem

Veřejnost se v sobotu 7. února bude moci zúčastnit masopustních obchůzek z Valašska a ochutnat z pestré nabídky zabijačkových výrobků, kterou připravili mistři řeznického řemesla. Kromě toho mohou návštěvníci svým hlasem ovlivnit vítěze soutěže „O nejlepší řeznický stánek". Z lístků, předaných návštěvníky jednotlivým stánkům v rámci této soutěže, bude ve 14.00 vylosován výherce uzené kýty.

"Zároveň je součástí programu soutěž pro odbornou porotu - 18. ročník soutěže "O nejlepší valašskou klobásku" a 8. ročník soutěže "O nejlepší valašskou tlačenku". Vítěze soutěže o nejlepší produkty určí 5členná porota, složená z vylosovaných zástupců zúčastněných firem. Vzorky do soutěže mohou nosit přihlášené firmy do sobotních 9.00 hodin na ředitelství muzea", uvedl Jindřich Ondruš, ředitel muzea.

V souvislosti s masopustem bude otevřena i Jurkovičova rozhledna na Karlově kopci. Letní sezóna přitom na rožnovské dominantě začíná až v dubnu. "Reagujeme tak na požadavky návštěvníků i obyvatel Rožnova a také na skutečnost, že se ve Valašském muzeu v přírodě koná velký masopustní program. V sobotu bude Jurkovičova rozhledna otevřena od 10.00 do 16.00 hodin. Výše vstupného se ve srovnání s rokem 2014 nemění. Základní vstupné je 30 korun, snížené pak 15 korun," konstatoval tiskový mluvčí města Tomáš Gross.

Program masopustu:

Program:

09:00     Otevírací doba muzea – vyhrává dechová hudba Veselá šestka

10:00     Slavnostní zahájení pořadu z balkónu fojtství a vyhlášení soutěží

10:30     Vyhrávání hudby na paloučku

11:00     Masopustní obchůzky valašských souborů Radhošť a Javořina z Rožnova pod Radhoštěm a masek ze Študlova

12:00     Vyhrávání hudby na paloučku

13:00     Masopustní obchůzky hostů z Polska, z Muzea wsi opolskiej

14:00     Vyhlášení výsledků soutěží

14:30     Masopustní obchůzky valašských souborů Javořina a Radhošť z Rožnova pod Radhoštěm a masek ze Študlova

15:15     Pochovávání basy v podání fašankářů ze Študlova

16:00     Ukončení pořadu