Muzeum zažije masopust, přístupná bude i rozhledna

, aktualizováno:
Muzeum zažije masopust, přístupná bude i rozhledna

Návštěvníci akce se mohou těšit na pestrou nabídku zabijačkových výrobků, kterou připraví mistři řeznického řemesla.

"Během programu masopustu mohou návštěvníci ochutnat širokou nabídku zabíjačkových výrobků z dílen přibližně 16 mistrů řezníků z okolních regionů a svým hlasem ovlivnit vítěze soutěže „O nejlepší řeznický stánek". Z lístků předaných návštěvníky jednotlivým stánkům v rámci této soutěže bude ve 14:00 vylosován výherce uzené kýty," sdělil Jindřich Ondruš, ředitel muzea. 

Součástí programu je rovněž 17. ročník soutěže "O nejlepší valašskou klobásku" a 7. ročník soutěže "O nejlepší valašskou tlačenku". Vítěze soutěže o nejlepší produkty určí 5členná porota složená z vylosovaných zástupců zúčastněných firem.

Vstupenky do areálu Dřevěného městečka si mohou zájemci vyzvednout osobně předem na pokladnách muzea od úterý 18. února 2014 v rámci otevírací doby muzea. „Rozhodli jsme se tak proto, abychom se na místě vyhnuli alespoň částečně případným frontám u pokladen a byl celkově urychlen systém odbavení návštěvníků ve vstupních prostorách muzea", uvedl Ondruš.

Při zakoupení vstupenek do Dřevěného městečka bude návštěvníkům umožněn vstup zdarma na právě probíhající výstavy Valašského muzea v přírodě. 10. února 2014 byla slavnostně otevřena výstava (NE)ZAPOMENUTÁ TESLA, k 65. výročí založení NP Tesla Rožnova pod Radhoštěm. V prostoru Sušáku je možno dále zhlédnout stálé výstavy „Městečko pod Radhoštěm", „Výtvarné umění na Valašsku II" a „Malovaná jizba". V Panské sýpce v areálu Dřevěného městečka mohou zájemci navštívit stálou expozici „Řeznické řemeslo".

Letní sezona sice na Jurkovičově rozhledně začne až 15.4, rožnovská radnice se ale rozhodla otevřít tuto dominantu města i o nastávajícím víkendu. „Reagujeme tak na požadavky návštěvníků i obyvatel Rožnova a také na skutečnost, že se ve Valašském muzeu v přírodě koná v sobotu 22.2. velký masopustní program. V sobotu bude Jurkovičova rozhledna otevřena od 10.00 do 16.00 hodin. Výše vstupného se ve srovnání s rokem 2013 nemění. Základní vstupné je 30 korun, snížené pak 15 korun," řekla starostka města Markéta Blinková.

Program masopustu:

09:00

Otevírací doba muzea  - vyhrává dechová hudba Galička

10:00

Slavnostní zahájení pořadu z balkónu fojtství a vyhlášení soutěží

10:15

Masopustní obchůzky hosta ze Slovenské republiky souboru Limbora z Prečína

11:00

Vyhrávání hudby na paloučku

11:30

Masopustní obchůzky valašských souborů Soláň a Radhošť z Rožnova p. R.

a masek z Francovy Lhoty.

12:30

Vyhrávání hudby na paloučku

13:00

Masopustní obchůzky hosta ze Slovenské republiky souboru Limbora z Prečína

14:00

Vyhlášení výsledků soutěží

14:30

Masopustní obchůzky valašských souborů Soláň a Radhošť z Rožnova p. R.

a masek z Francovy Lhoty.

15:15

Pochovávání basy v podání souboru Soláň z Rožnova p. R.

16:00

Ukončení pořadu