Blogy

Pokud chcete přidat svůj názorový článek, pokračujte přihlášením prostřednictvím formuláře vpravo, nebo se zaregistrujte.


Názor: Smrtonosná cesta za pohádkou

Autor: Rousová Libuše
Smrtonosná cesta za pohádkou
Dnes jsem chtěla jít se svoji vnučkou do Pohádkových lázní, kde se může skvěle vyřádit. Při představě, že budu muset opět absolvovat cestu, kde není žádný chodník a kdy na vás číhá nebezpečí v podobě rychle se řítících aut ze směru Vidče či opačným směrem, rychle jsem tuto myšlenku zavrhla. Tento stav trvá od vzniku Pohádkových lázní a jak vidno, nikomu to nevadí. Jedině až se stane tragická nehoda, tak to snad s něký... 

Názor: PŘEMNOŽENÍ ÚŘEDNÍCI

Autor: Rousová Libuše
Je to jako s kobylkami, přiměřené množství nevadí a je potřebné. Pokud se však neúměrně přemnoží, dokáží zlikvidovat veškeré zdroje potravy ve svém okolí. Podobně přemnožení úředníci, a to jak ve státní správě či samosprávě. Ti spotřebovávají zdroje, které by jinak a jinde posloužily určit... 

Názor: Vylidňování a stárnutí obyvatel Rožnova je sice fakt, ale ne zase takový problém

Autor: Dorotík Vlastimil

Skutečností je, že demografická křivka Rožnova dlouhodobě klesá. To ale neplatí o demografické křivce celého regionu Rožnovska, tj. obcí od Horní Bečvy po Zubří, která naopak stále stoupá.


Názor: Proč se Rožnov vylidňuje a stárne?

Autor: Hradil Tomáš
Proč se Rožnov vylidňuje a stárne?

Že na tuto otázku nelze jednoduše odpovědět? Abych to neměl tak snadné, tak si položím hned další otázku. Proč okolní obce naopak hlásí přírůstky obyvatel?  A nemáme v tom náhodou hledat souvislost? Samozřejmě, že ano. Základní podmínkou pro život v daném místě je totiž, světe div se, bydlení! A tady Rožnov fatálně selhává. Nově schválená bytová koncepce na tom nic nemění.


Názor: Starosta na otázky ve věci RKC odpověděl jen z části, spíše ne!?

Autor: Dorotík Vlastimil

S ohledem na letitou absenci seriózního kulturního zařízení v Rožnově, to co starosta města s brněnskou projekční kanceláři představili, se na první pohled jevilo jako sen, o kterém se Rožnovákům mohlo doposud jen zdát.


Názor: Tři otázky na starostu města ve věci „Rožnovského kulturního centra“

Autor: Dorotík Vlastimil

Ve středu 7. března se uskuteční v Kině Panorama avízovaná veřejná prezentace návrhu řešení „Rožnovského kulturního centra“ a jeho funkcionalit (zřejmě je zpracovaná projektová dokumentace).


Názor: Kam patří rožnovská knihovna? Dejte na rozum, ne emoce

Autor: Hradil Tomáš
Kam patří rožnovská knihovna? Dejte na rozum, ne emoce

Desítky, možná stovky milionů poputují v nejbližších letech do objektů zajišťujících na území města kulturu. Pokud se při podzimních komunálních volbách neodehraje nějaké zásadní politické překvapení, nic nenapovídá tomu, že by se toto kontroverzní rozhodnutí podařilo zvrátit. Zdá se, že je rozhodnuto. To ale není důvod k tomu, proč peníze do kultury neinvestovat alespoň trochu účelně. Obzvlášť, když tím můžeme zabít hned dvě mouchy jednou ranou.


Názor: K situaci na rožnovské zemědělce - záznam z krajského zastupitelstva

Autor: Bolek Jan
K situaci na rožnovské zemědělce - záznam z krajského zastupitelstva

O situaci na střední škole zemědělské proběhla diskuze také na prosincové schůzi krajského zastupitelstva ve Zlíně 18.12.2017.

 


Názor: Dopis senátora Valenty vedení města Rožnov pod Radhoštěm.

Autor: Hradil Tomáš

Ivo Valenta: Za posledních deset let jsme spolkům a dalším organizacím Rožnova pod Radhoštěm věnovali na neziskovou činnost bezmála třicet milionů korun


Názor: Pravda o zdražování rožnovských bytů aneb kouzlíme s čísly v titulcích

Autor: Drápal Martin
Tento čas sebou přináší nejen klid a pohodu, ale také velké slevy a výprodeje, přípravy na rok následující a bilancování roku uplynulého. Základem každého hodnocení jsou potom statistické výpočty a souhrny, které vycházejí z reálných čísel. A jak známo, s čísly se dají dělat divy a kouzla. ... 

< novější
 [1/17] 2 3 4 ... 17