Blogy

Pokud chcete přidat svůj názorový článek, pokračujte přihlášením prostřednictvím formuláře vpravo, nebo se zaregistrujte.


Názor: Pane tajemníku, to má být ta I. liga, kterou jste chtěl hrát s městským úřadem?

Autor: Dorotík Vlastimil

Pane tajemníku, když jste nastupoval na Městský úřad v Rožnově p/R, jako jeho nový tajemník, tak jste se holedbal svými ambicemi, že chcete z tohoto úřadu udělat instituci, která bude hrát I. ligu ve veřejné správě.


Názor: Ze Spoláku knihovna, to asi ne …..

Autor: Dorotík Vlastimil

Společenský dům, dále také jen Spolák a s ním i město Rožnov má zjevně na několik dalších let smůlu. 


Názor: Lidovci v Rožnově projevili charakter - s Kučerou prý do rady ne!

Autor: Dorotík Vlastimil

Ačkoliv na Lidovce obecně mám poměrně vyhraněný názor, dnes musím konstatovat, že i v této straně se může projevit charakter.


Názor: „Mohl by Holiš (ANO) být v područí komunistických šmejdů a nebo být jedním z nich?" A neb: „Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá?" Kdo dnes ví, jak tomu skutečně je?"

Autor: Dorotík Vlastimil

„Mohl by Holiš (ANO) být v područí komunistických šmejdů a nebo být jedním z nich?" A neb: „Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá?" Kdo dnes ví, jak tomu skutečně je?


Názor: I Rožnov může mít svého „Kraďouska"

Autor: Dorotík Vlastimil

Někdo jde do politiky, aby přispěl ke zlepšení věcí veřejných, jiný tam jde, aby přispěl sám sobě a pro své vlastní „techtle a mechtle“. A také není nad vlastní zkušenost s rožnovskou radnici. Kdo nezkusí, neuvěří.


Názor: Komunisté volí Nezávislé Rožnováky, a kdo volí Nezávislé Rožnováky, ten volí komunisty

Autor: Dorotík Vlastimil

Kdo by dnes neznal vtip: „Táto, koho budeš volit?. Komunisty. To vím, ale z které strany?“ 


Názor: Smrtonosná cesta za pohádkou

Autor: Rousová Libuše
Smrtonosná cesta za pohádkou
Dnes jsem chtěla jít se svoji vnučkou do Pohádkových lázní, kde se může skvěle vyřádit. Při představě, že budu muset opět absolvovat cestu, kde není žádný chodník a kdy na vás číhá nebezpečí v podobě rychle se řítících aut ze směru Vidče či opačným směrem, rychle jsem tuto myšlenku zavrhla.... 

Názor: PŘEMNOŽENÍ ÚŘEDNÍCI

Autor: Rousová Libuše
Je to jako s kobylkami, přiměřené množství nevadí a je potřebné. Pokud se však neúměrně přemnoží, dokáží zlikvidovat veškeré zdroje potravy ve svém okolí. Podobně přemnožení úředníci, a to jak ve státní správě či samosprávě. Ti spotřebovávají zdroje, které by jinak a jinde posloužily určit... 

Názor: Vylidňování a stárnutí obyvatel Rožnova je sice fakt, ale ne zase takový problém

Autor: Dorotík Vlastimil

Skutečností je, že demografická křivka Rožnova dlouhodobě klesá. To ale neplatí o demografické křivce celého regionu Rožnovska, tj. obcí od Horní Bečvy po Zubří, která naopak stále stoupá.


Názor: Proč se Rožnov vylidňuje a stárne?

Autor: Hradil Tomáš
Proč se Rožnov vylidňuje a stárne?

Že na tuto otázku nelze jednoduše odpovědět? Abych to neměl tak snadné, tak si položím hned další otázku. Proč okolní obce naopak hlásí přírůstky obyvatel?  A nemáme v tom náhodou hledat souvislost? Samozřejmě, že ano. Základní podmínkou pro život v daném místě je totiž, světe div se, bydlení! A tady Rožnov fatálně selhává. Nově schválená bytová koncepce na tom nic nemění.


< novější
 [1/18] 2 3 4 ... 18