Názor: Jak se to má s rallye jezdci v ulicích města?

, aktualizováno: , autor:
Jak se to má s rallye jezdci v ulicích města?

Chtěl bych něco říct ohledně ankety pouličních závodů v Rožnově.
V prvé řadě se tady žádné pouliční závody nekonají a nikdy nekonaly, ano je zde pár jedinců, kteří rádi závodí a když se náhodou potkají na cestě, zadupnou plyn až na podlahu, ale tohle není organizovaný závod. V prvé řadě je nutné si uvědomit, že tady nejsme v hollywoodském filmu.

Poskytnu vám jednu informaci, kterou většina lidí v RpR ani nevnímá. V RpR figurují 2 skupinky, jedna se orientuje na vzhledovou úpravu aut a pomalou jízdu s ukázkou jejich vyšperkovaných aut, druhá je bohužel parta rádoby "rallye" jezdců, kteří si myslí, že jsou zde žádoucí, protože jsou přece na Valašsku, v rallye ráji.

Jedno video ze zimy je zde.

Zpravidla majitele vlastní rychlá vozidla s pohonem 4x4 s nehomologovanými (neschválenými) úpravami.

Proč vůbec píšu tenhle článek ? Protože už mám dost toho zaměření na 18-20leté řidiče, kteří zde v podstatě nejsou největším problémem. Problém zde tkví většinou v lidech mezi 27-35 lety, ti to ovšem dokážou krásně zakamuflovat a krom videa je člověk většinou nevidí. Z videa je ovšem patrná relativně bezohledná jízda na zasněžené silnici v noci bez uzavření komunikace, jet tam v noci auto, které by řídil starší člověk, který hůře vidí a má pomalejší reflexy, může se stát velmi rychle tragická nehoda.

Zde jsem našel na internetu další video, které zobrazuje bezohlednou jízdu vozu Mitsubishi Lancer Evolution na Uhliskách směrem na Valašskou Bystřici.

Dále jsem již psal i na městskou policii s problémem rychlé jízdy taxislužby v Rožnově pod Radhoštěm, která málokdy v nočních hodinách dodržuje zákonem stanovené limity maximální povolené rychlosti.


Autor: Jméno pisatele redakce zná

Jméno autora nebylo z objektivních důvodů zveřejněno.