Názor: Lidovci v Rožnově projevili charakter - s Kučerou prý do rady ne!

, aktualizováno: , autor:

Ačkoliv na Lidovce obecně mám poměrně vyhraněný názor, dnes musím konstatovat, že i v této straně se může projevit charakter.

Holiš v Jalovci tohoto týdne uvedl, že městská rada bude v následujícím volebním období prakticky stejná jako doposud. Jen vypadne Jelínek, kterého nahradí Pavlica.

Pozn.
Jen tak mezi řečí. Je otázkou, jak se Jelínkovi vyplatil volební kamaráčoft s Kučerou??? Dnes by se mohlo zdát, že je rád, že se vůbec (jako jediný ze své party) dostal aspoň do zastupitelstva. O radě nemluvě, tam pro něj asi už tak nějak nezbylo místo (???).

Holiš v Jalovci dále uvádí, že zvali mezi sebe i Lidovce. Jenže jejich nabídka prý byla odmítnutá. Samozřejmě (jak u něj bývá zvykem), už vůbec neuvedl, proč Lidovci takovou nabídku odmítli.

Podle vyjádření některých, Lidovci vůbec nemají zapotřebí někomu tzv. "líbat prsten" a jakkoliv se zavazovat k jakékoliv nesmyslné loajalitě vůči Hnutí ANO - že se nebudou vymezovat vůči Babišově politice a nebudou se účastnit případných demonstrací proti ….. ("Bože, ten Holiš asi politicky spadnul z jahody .....“).

No, a potom také něco ne stylu, že prý s Kučerou si v radě k jednomu stolu nesednou!!!

Takže zjevně se nejednalo o žádné obstrukce a pohrdání vstřícnou nabídkou na účast v radě a podílení se tak na správě města. Ale šlo o principiální odmítnutí něčeho, co by mohlo mít cokoliv společného s chováním a jednáním ve stylu eventuálních „politických šmejdů a podezřelých kraďousků".

Pozn.:
Kučera st. zjevně „zaříznul" rožnovské komunisty pro letošní komunální volby. Jako jejich vůdce zřejmě účelově nepostavil kandidátku. Podle vyjádření určitých lidí naopak intenzivně loboval a sbíral podporu pro volební vítězství svého "synáčka a jeho konkurenční stranu". Pozitivní na tom je jen to, že pro veřejnost se tak zviditelnil evidentní dosavadní „kryptokomunistický a rodinný" charakter této strany
(naštěstí, volební výsledek Nezávislých Rožnováků, navzdory jejich snaze, úsilí a očekávání, nebyl nijak výrazně vyšší, než tomu bylo dřív, zato místní komunisté musí skřípat zubama nad svým „dobrovolným" ústupem z rožnovské politické scény a o Jelínkovi už byla řeč).
V takto podivném jednání rodinného semknutí a nasazení Kučery st. i ml. člověk může jen obtížně spatřovat něco, co by se jen blížilo předpokládané, samozřejmé a očekávané politické korektnosti a slušnosti. Může to vypadat, že takto se mohou chovat snad jen „komunističtí šméjdi“
(to není nic proti „slušným“ komunistům - každý může něčemu a v něco věřit a také proč ne, ať si věří. A také slovo "šmejd" je dnes běžně užívaným mediálním pojmem a vyjadřuje, že dotyčné osoby jednají daleko, ale daleko za hranicemi morálky …… . Takže jak říká J. Werich: „T
o mně řekli na středisku ....., a tak je to legální a říkat se to může, .....") 

Holišovi zjevně naopak žádní „šikulové" nevadí. Asi pokud on sám bude mít svou židli, tak si zřejmě sedne do rady s kýmkoliv a asi bude i nadále jejich „lumpárny“ relativizovat, omlouvat, krýt a zahrávat do autu ..... !!!???.

„Chlapci z radnice" opakovaně a rádi vyhrožují trestním oznámením a stíháním. Nějak se jim nezamlouvá takováto veřejná diskuse nad jejich "podivnými hrádkami". Já nejsem vůbec proti, jen do toho "hoši". Už je načase, aby se i vámi a vašim počínáním začaly řádně zabývat orgány činné v trestním řízení (jen ne ty rožnovské nebo regionální, ke kterým podle určitých indicií minimálně Kučera ml. chodí na rozumy a zřejmě "jsou spolu tak nějak jako jedna ruka“, což sám veřejně naznačuje, uvádí a holedbá se tím).


Autor: Vlastimil Dorotík

V Rožnově jsem několik let bydlel, nyní již více než 20 let v sousedním Vidči. Rožnov pro mě není "něčím mimo", ale centrem celého regionu Rožnovska, do kterého spadá i místo mého současného bydliště. Proto vše, co se v Rožnově děje, se mně vždy nějak dotýká, mě to zajímá a činím si tak nárok se k tomu případně vyjádřit.