Názor: „Mohl by Holiš (ANO) být v područí komunistických šmejdů a nebo být jedním z nich?" A neb: „Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá?" Kdo dnes ví, jak tomu skutečně je?"

, aktualizováno: , autor:

Volby v Rožnově vyhrálo Hnutí ANO s dosavadním starostou Holišem v čele. Získalo v zastupitelstvu 7 křesel. Výrazně si tak polepšilo oproti předcházejícímu období. To je velice slušný výsledek, ke kterému nezbývá než blahopřát.

Na základě toho by jeden čekal, že Holišovi se tak otevírají dveře, aby dosažený volební výsledek přetavil v lepší výchozí pozici na radnici a možnost dělat něco více a pozitivního pro Rožnov. Stejně jako eliminovat místní parazity, šmejdy, zkrátka škodnou v místním politickém a veřejném prostoru.

Kdykoliv jsem v uplynulých 4 letech s Holišem mluvil, proč jako starosta trpí na radnici různé „anomálie" (výstižnější by byl slovník VI. cenové skupiny), tak odpovídal vždy stejně, že nemá dostatečně silný mandát v zastupitelstvu, ani v radě, a nemůže tak určitým věcem zabránit a jiné změnit k lepšímu. Že jej prý vždy dotyční přehlasují (doufám, že to dnes nepopře).

Dnes je Holiš na tom se svým volebním výsledkem podstatně lépe. Jenže podle „jarmarečních zpráv z tohoto víkendu" (a na jarmarku se ví všechno) se prý nebohý Holiš chystá na radnici to „uplácat" ve stejném složení, jako tomu bylo doposud. Což by zjevně znamenalo, že staré pořádky a praktiky by pokračovaly nadále.

V Rožnově je možné sice všechno. Ale tato poměrně šílená představa přece nemůže být pravdou. „Ten člověk by si tak z těch Rožnováků a lidí kolem snad dělal kozy".

Na první pohled je to tzv. "slušňák“ s vizáží Mirka Dušína. Inteligenci mu člověk nemůže upřít. Ale jako politik a lídr vítězné strany by se takto asi naprosto znemožnil.

Jen by se tak potvrdilo, o čem se mezi lidmi mluví. "Že je natolik měkký, že každý nýmand si jej může vodit a utáhne si jej na vařené nudli, zkrátka že nemá koule“ (???).

A nebo je jiná možnost. Že by případně mohl být v něčem (nám neznámém) namočený a někdo by na něj mohl něco vědět. "Komunističtí pohrobci" by tak měli jej čím vydírat a vodit si jej tak, jak se jim zlíbí (???).

V tom případě by ale fasáda našeho „slušňáka“ mohla doznat podstatných trhlin, a mohl by vypadat spíš na pěkného "oportunistického a všehoschopného pokrytce" (???).

Lidovci (pověstní svou kolaborantskou a oportunistickou náturou) v minulosti pro Rožnov žádným přínosem nebyli. Ale v posledním volebním období jejich Koryčanský se projevil co by nepřehlédnutelná slušná konstruktivní opozice ve prospěch města (jako by ani nečetl jejich stranické svodky a také odhodil známé jejich stranické politikaření) .

Dnes by Lidovci, se svými 3 křesly v zastupitelstvu, mohli s Hnutím ANO dát dohromady dobrý základ nové koalice. A pokud by přibrali ještě někoho, kromě "starých známých šikulů“ (jak říkával Paroubek), tak by v Rožnově mohla i svitnout naděje na lepší časy.


Autor: Vlastimil Dorotík

V Rožnově jsem několik let bydlel, nyní již více než 20 let v sousedním Vidči. Rožnov pro mě není "něčím mimo", ale centrem celého regionu Rožnovska, do kterého spadá i místo mého současného bydliště. Proto vše, co se v Rožnově děje, se mně vždy nějak dotýká, mě to zajímá a činím si tak nárok se k tomu případně vyjádřit.