Názor: Názor: Odezva na článek T. Hradila z 21. 6. 2016 "Drobné pěstitele lze ....

, autor:

 

Občas si na této diskusi pročítám mimo jiné moudra prezentovaná p. T. Hradilem. Někdy se pobavím, občas zvednu obočí, někdy mu dám za pravdu, jindy nesouhlasím. Na hlouposti obvykle nereaguji. Dnes mne ale pobavila pasáž uvedeného článku, týká se Peny Marketu, k němu přibalil i mou osobu.

Vyplývá z ní, že Vychodil a okružní křižovatka jsou vinni za vznik Peny Marketu - obdivuhodná myšlenková konstrukce. Pro oživení paměti záměrně zapomnětlivým. V místě dnešní okružní, byla do roku 2008 rozlehlá a pro chodce nebezpečná styková křižovatka. V tom roce došlo k rekonstrukci na okružní. Pravdou je, že z mé iniciativy, za kterou se ani dnes nestydím.

Cílem bylo zvýšení bezpečnosti chodců a nucené snížení rychlosti projíždějících vozidel. Zde je ta logika, kterou T. Hradil hledá. Stavba byla financována z části ze soukromých zdrojů - studie. Z rozpočtu města šlo na zhotovení 1,230 tis. Kč. Kdo má jen trochu představu o cenách takových staveb uzná, že byla postavena levně.

Tehdejší zastupitelé T. Hradil, L. Rousová a I. Jelínek proti stvbě brojili. Jiní ji podporovali a proto byla zastupitelstvem schválena. Od občanů jsem neslyšel jedinou výtku. Součástí řešení byly bezbariérové úpravy nástupů přechodů pro hendikepované občany. Výsledek se dostavil, bezpečnost chodců se zásadně zvýšila, i když někteří neukáznění řidiči na zpomalení průjezdu křižovatkou žehrají.

O tom, že po 8 letech vzniknena na místě malé provozovny a pozemcích bývalé Loany Peny Market, neměl žádný z tehdejších ani současných mudrců ponětí.

Pan T. Hradil ve svých dřívějších článcích vášnivě horoval proti omezování konkurence. Nyní zase účelově brnká na strunu ochrany drobných pěstitelů. Jak pokrytecké.

Vznik vhodné a přiměřené plochy pro tržnici v Rožnově p. R. samozřejmě podporuji. Vím také, že město má v návrhu akčního plánu pro 2017 - 2019 tento záměr uskutečnit.

A. Vychodil, zastupitel


Autor: Alois Vychodil

Aktivní rentiér,Rožnov - město pro spokojený život jeho občanů