Názor: Rozpohybují granty naši vlastní rožnovskou kulturní scénu?

, autor:
Rozpohybují granty naši vlastní rožnovskou kulturní scénu?

Na podzim budou vyhlášeny nové kulturní granty! Máte už dnes v hlavě chytlavé nápady? Chcete v Rožnově udělat něco opravdu zajímavého? Podejte si na podzim žádost o grant!
Granty jsou pro město velmi efektivní. Veřejné prostředky se zde kombinují se soukromým kapitálem a vznikají aktivity, které by možná jinak nevznikly. Do kultury se tak dostává mnohem více peněz, než může dát samotné město a vzniká více zajímavých projektů!
Pro rok 2016 budeme hledat především originální a nové nápady, které “rozpohybují naši vlastní kulturní scénu”. Od současných i nových organizátorů kulturních aktivit. Budeme podporovat projekty umožňující spolupráci více subjektů a návaznost na celoroční téma města.
Granty jsou přidělovány grantovou komisí, která stanovuje podporu projektům prospívajícím rozvoji kultury. Příspěvek města může dosahovat až 70% nákladů. Celá procedura žádosti je velice jednoduchá!
Přestože granty ještě nejsou vyhlášeny, není nač čekat. Začněte na tom pracovat. Rok 2016 z hlediska plánování a organizace akcí začíná už za chvíli. Těšíme se na vaše projekty!
Jindřich Motýl, předseda grantové a kulturní komise v Rožnově pod Radhoštěm


Autor: Jindřich Motýl