Názor: Změna pohledu na muže dneška

, autor:
Změna pohledu na muže dneška

Začnu pěkně od podlahy těmato dvěma filozofickýma otázkama: „Co se to sakra s náma chlapama stalo? Kde soudruzi z NDR udělali chybu? Usmívající se“. V naší společnosti šéfujeme kde se dá a přitom máme v sobě daleko více strachu než ženy. Tento strach a slabosti s ním spojené maskujeme jak se jen dá. Abychom nebyli odhaleni jsme schopni řvát jak pominutí, bít se, manipulovat, lhát a já nevím, co ještě dalšího. Většinu našich rozhodnutí činíme jen na základě nějakého čísla z tabulky z excelu. Vědomě i nevědomě zesložiťujeme jednoduché záležitosti, proto aby tomu rozuměla jen hrstka vyvolených. Důvodem této podivuhodné činnosti je samozřejmě náš vlastní prospěch nebo prospěch pro naši firmu. Oháníme se tím, jak jsme rozumní a přitom se zcela hloupě nezamyslíme ani nad tím, jaké bude mít naše rozhodnutí dopad na nás samé, na lidi kolem nebo přírodu. V momentu rozhodování nás prostě většinou zajímá pouze to číslo v tabulce, ten cíl, ten výsledek nebo ta moc, kterou nám toto rozhodnutí přinese. Lež? Přehánění? Nebo tvrzení: „Mě se to netýká?“. Omyl přátelé, týká se to nás všech. Tohle jsou jen prostá fakta dnešní doby, které se i mě samotnému blbě přiznávají.

Možná mi někdo přišije nálepku naivní, ale já věřím, že někde v nitru každého muže tiše vyčkává rytíř, který se dřív nebo později projeví. Ten rytíř, jehož primárním posláním není číslo z excelu, sledování televize nebo foukání si svého ega. Mám na mysli rytíře, který cítí, že jeho druhou samozřejmostí je ochrana a péče ženského principu a vlastně i všeho, co tento princip do naší společnosti přináší. Rytíř, který se nebojí postavit  čelem ohromné síle ženy a přitom si zachovává svou vlastní tvář. Rytíř, který se nebojí stát klidně i před celým světem, pokud by byly v ohrožení jeho nejvyšší hodnoty, kterými jsou láska, svoboda, pravda a mír pro všechny a všechno.

Pánové je nejvyšší čas si připustit, že doba našeho kralování, tak jak ho známe, se začíná chýlit ke konci. Analýzy, plánování a kalkulace našeho lehce zavirovaného mozku už tenhle svět očividně nikam neposouvají, naopak. Věřím, že pokud v sobě dokážeme najít kvality rytíře a dovolíme tím našim ženám, aby mohly být konečně po dlouhé době zase samy sebou, nastane velká změna. Začnou se pak podle mě zcela přirozeně uzdravovat všechny vztahy a pokud se to stane, uzdraví se tím pádem i vše další okolo nás.  Nebojme se proto skočit do akce a tohoto rytíře v sobě objevit, bude to úžasné Usmívající se

 

                                                                                                                                                             luz-paz-amor


Autor: David Urban

Průvodce změnou na www.zmenajakocesta.cz