Nechodí vám noviny do schránky? Napište si o samolepku

, aktualizováno:
Nechodí vám noviny do schránky? Napište si o samolepku

Pokud se podivujete nad tím, že na začátku měsíce nenalézáte ve své schránce Rožnovský prostor, zatímco soused ano, nemusí jít nutně o chybu v distribuci. Zpozornět by měli všichni, kteří na svých schránkách mají informaci o tom, že si nepřejí reklamu. Řešení, jak se vyhnout letákům a přitom dostat každý měsíc dávku informací zdarma do své poštovní schránky, existuje.

„Vzhledem k tomu, že Rožnovský prostor obsahuje reklamu, neradi bychom se dostali s někým do křížku za překračování zákona o ochraně spotřebitele. Neznamená to ale, že lidé, kteří si nepřejí do schránek letáky, jsou nadobro odkázáni na čtení novin na internetu, případně se musí o jejich zapůjčení prosit svých sousedů,“ informoval vydavatel listu Lukáš Martinek.

Lidé, kteří mají o zprávy z Rožnova zájem a přitom nechtějí svou domácnost zatěžovat letáky, si mohou na redakční email, případně telefonicky objednat speciální samolepku s logem Rožnovského prostoru. Tu stačí rovněž vylepit na domovní schránku. „Dodavatel distribučních služeb je instruován, aby do takto označených schránek noviny vhazoval. Rožnované nás samozřejmě mohou kontaktovat i v případě, že noviny nedostávají, ačkoli žádnou nálepku o zákazu vhazování reklamy nemají. Sjednáme nápravu,“ uzavřel Martinek.