Neunesl rozchod s dívkou, posprejoval několik budov

, aktualizováno:
Neunesl rozchod s dívkou, posprejoval několik budov

Mladý muž vnikl do areálů dvou rožnovských firem a z jednoho ukradl 80 kg kovového odpadu, který následně prodal ve sběrně a z druhého železnou kulatinu. V červnu se v Zubří vloupal do nepojízdného karavanu, ze kterého ukradl reproduktorovou bednu, autobaterii a další věci za 6 000 korun. Stejný měsíc ukradl v Zubří od kulturního střediska, které se zatepluje, dva balíky fasádního polystyrenu. Dalším jeho prohřeškem je sprejerství.

"Začátkem června neunesl rozchod se svojí dívkou a černým, šedým a oranžovým sprejem nastříkal na několik budov v Rožnově, např. na objekt krytého bazénu, budovu supermarketu, kino nebo novinový stánek, několik nápisů v angličtině např. „I love you" nebo „Why?" Posprejováním způsobil škodu za 10 000 korun," konstatovala tisková mluvčí okresní policie Lenka Javorková.

Pětadvacetiletého muže zadrželi kriminalisté ve středu 23. července odpoledne, o den později mu sdělili obvinění ze dvou trestných činů, hrozí muž až tříletý trest odnětí svobody. Mladý muž má v rejstříku trestů už několik záznamů, stíhán byl za majetkovou trestnou činnost.