Neznámý pachatel vykradl garáž

, aktualizováno:
Neznámý pachatel vykradl garáž

Když jednatřicetiletý muž z Rožnova pod Radhoštěm opouštěl rodinný dům, povšiml si přiotevřených vrat garáže. V sobotu 17. září kolem jedenácté dopoledne tak zjistil, že se do garáže někdo vloupal. Naposledy bylo vše v pořádku v pátek v deset večer.

"Policisté zjistili, že došlo k páčení těchto vrat. Pachatel dokonce vložku zámku zcela odstranil. Z garáže potom odcizil téměř nové elektrokolo KTM černé barvy s oranžovými nápisy, lední značkové brusle a motorovou pilu. Způsobil tak majiteli škodu bez pár korun za šedesát tisíc korun," uvedl tiskový mluvčí okresní policie Vladislav Malcharczik.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro spáchání trestného činu krádež. Pachateli při dopadení a usvědčení hrozí až dva roky vězení.

"Pracovní nářadí je častým cílem zlodějů, kteří se vloupávají do hospodářských budov, rekreačních chalup a garáží. Řádný popis odcizených věcí, může napomoci jejich pozdějšímu dohledání a navrácení do rukou majitele. Důležitá jsou výrobní čísla a značka výrobce. Je možné si taktéž tyto věci nafotit a fotografie v případě odcizení poskytnout policistům," doporučil mluvčí.