Nová mateřinka otevírá své brány

, aktualizováno:

„Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce," říká Robert Fulghum ve slavné úvaze o tom, co je v životě podstatné. V pouhých několika bodech popisuje základní potřeby, společenské konvence, ale i naději a radost z poznávání, kterou doufáme, že si dítě ponese do dospělosti. Parafrázuje tak větu Marie Montessori o tom, že nejdůležitější částí lidského života není studium na univerzitě, ale období od narození do šesti let, kdy utváří inteligence samu sebe. Potřebuje k tomu podnětné a připravené prostředí, a také láskyplné a vzdělané průvodce.

Takové prostředí jsme vybudovali v Montessori školce Na vlně, nejen podnětnými pomůckami. Individální vzdělávání totiž dává učiteli prostor stát se dítěti průvodcem při jeho poznávání světa a úzce spolupracovat a komunikovat s rodiči. Spolupracující komunita okolo školky pak nabízí příležitost i rodičům, pro které by jinak bylo školné velkou zátěží. Učitelé školky Na vlně procházejí diplomovými kurzy pod Association Montessori International (AMI), abychom byli schopni nabídnout kvalitní a zodpovědný přístup k dětem. Blízkou spoluprací s AMI získáváme přehled o tom, co se děje za našimi hranicemi a máme možnost přinést nové zkušenosti a inspiraci do Rožnova pod Radhoštěm.

Díky tomu nás podpořil také Dr. Steven J. Hughes PH.D., dětský neuropsycholog a ředitel Střediska pro výzkum vývojového vzdělávání: „Jsem ohromen Lenčinou a Vítkovou vizí, energií a schopnostmi. A nadšený z práce, kterou dělají, aby přinesli kvalitní Montessori vzdělávání do Rožnova. Nemohu se dočkat až tento projekt vytvoří. Montessori nabízí mnohem víc, než najdete v konvenční školce, a přinese nejen nové příležitosti dětem v Rožnově, ale skrze jejich schopnosti, také mnoho dobrého pro Českou republiku."

Mgr. Lenka Měrková
ředitelka školky Na vlně
+420 736 767 048, montessori@skolkanavlne.cz


Autor: