Nové hřiště hlídá kamera

, aktualizováno:

Chování některých nezvaných návštěvníků nového sportoviště bylo jedním z důvodů, proč se město rozhodlo umístit u hřiště kameru městského dohlížecího systému.

„Ještě před otevřením hřiště jsme zaznamenali několik nežádoucích vniknutí na hřiště v nočních hodinách. Výsledkem těchto návštěv bylo poničené oplocení a odpad na hracích plochách. Odpad pak tvořily převážně skleněné lahve od alkoholu," uvedl ředitel Městské policie Rožnov Aleš Pilař.

Umístění kamery je výhodné také z důvodu blízké polohy u základních škol Sedmikráska a Pod Skalkou. Tyto školy se v minulosti rovněž staly cílem nočních vandalů a lupičů.

„Tímto opatřením se zvyšuje úroveň aktivní ochrany těchto objektů. Kamera je umístěna na jednom ze stožárů osvětlení hřiště a obraz je sveden na stálou službu služebny rožnovské městské policie. Velmi výrazný přínos pro bezpečí a ochranu majetku má mít kamera zejména v nočních hodinách, proto je kamera doplněna efektivním nočním viděním. Hřiště stálo nemalé investice, je velmi hezké a našim cílem je aby nepoškozené sloužilo všem občanům ke sportovnímu vyžití. Také nám záleží na tom, aby se zde každý cítil co možná nejbezpečněji," doplnil ředitel Pilař.


Autor: