Obyvatelé ulice Vítězná hlasují o podobě parkoviště

, aktualizováno:

Problémy s parkováním v ulici Vítězná, kde dosud vozy stojí v rozporu se všemi vyhláškami a předpisy chce rožnovská radnice řešit vybudováním oficiálních parkovacích míst.

„Město nechalo zpracovat tři návrhy možné podoby parkoviště s tím, že jednotlivé návrhy se liší charakterem parkování, počtem parkovacích míst i přesným umístěním parkoviště. A samozřejmě také finanční náročností, kterou ale město v této fázi garantuje u všech tří variant ze svého rozpočtu. K variantě ankety jsme přispoupili po opakovaném veřejném projednávání, na kterém se bohužel občané dotčených bytových domů nedokázali shodnou na ideální variantě," uvedl starosta města Radim Holiš.

„V anketě mohou hlasovat pouze obyvatelé bydlící na uvedené ulici s tím, že je platný vždy jeden hlas za bytovou jednotku. Anketní lístky obsahují i další dotazy pro získání názoru občanů obecně k problematice parkování. Lístky byly vhozeny všem obyvatelů do schránek a v jednotlivých bytových domech jsou urny, kam mohou obyvatelé ulice Vítězná vhodit svůj hlas / návrh. Po vyhodnocení celé ankety přistoupí radnice k realizaci té varianty, která získá nejvíce hlasů. Parkovací místa tak vzniknou v roce 2018," uzavřel Radim Holiš


Autor: