Omezení komplikují dopravu

, aktualizováno:

Zákaz vjezdu. Taková cedule je od minulého týdne na frekventované komunikaci I/58 Pindula ve směru z Rožnova na Frenštát. „Komunikace je ve vlastnictví Ředitelství silnic a dálnic ČR, které je zároveň investorem. Město tedy nerozhodlo o uzavření této komunikace. Na druhou stranu ale chápeme nespokojenost především řidičů s dopravním omezením, které zde vzniklo. Podle harmonogramu prací, který jsme obdrželi, je uzavírka na kilometru 0-4 plánována do 31.10.2018 s tím, že realizační firma má v povolení možnost (od cca 20.10.) jednosměrného provozu po pokládce obrusné vrstvy na polovině komunikace," uvedl starosta Rožnova Radim Holiš s tím, že v dalším opravovaném úseku (na kilometru 2,3-4,5) zůstává kyvadlový provoz po polovině komunikace řízený světelným signalizačním zařízením. Tento úsek bude opraven do 30.11.2018.

„Krátkodobé uzavření výjezdu z křižovatky u Eroplánu směrem na Frenštát ve druhé polovině října je výsledkem jednání města s investorem stavby, který chtěl celý tento úsek původně uzavřít už od poloviny září," doplnil Radim Holiš.

Dobrá zpráva včera dorazila z Bezručovy ulice. S výrazným časovým předstihem byla v pondělí 15.10.2018 zprůjezdněna celá Bezručova ulice „Tady jsme moc rádi, že chodník na pravé straně komunikace i silnice, která byla dlouhá léta ve velmi špatném technickém stavu, jsou již plně opraveny a zcela funkční bez omezení. Na levém chodníku bude ještě realizována překládka podrovnání a vyrovnání dlažby, což už se ale dá řešit za plného provozu komunikace," netajil spokojenost s rychlým průběhem oprav starosta Radim Holiš a doplnil, že po dokončení rekonstrukce bude celá ulice Bezručova neprůjezdná pro vozidla nad 7,5t.

Město Rožnov 4.10. 2018 zahájilo stavbu nových parkovacích míst před bytovými domy 1731-1735 na ulici Horská. „Termín provádění je stanoven na maximálně 90 dnů s tím, že nejprve se budou realizovat práce v úseku celé točny – smyčky ul. Horská (odvodnění, kanalizace, obrubníky, asfalty). Po dobu provádění prací bude standardně ve všedních dnech v době od 07.00 do 16.00 celá točna uzavřena. Zbytek ulice Horské bude v provozu. Po dokončení stavebních prací na točně se práce budou postupně přesouvat směrem k ZŠ 5. května a s tímto posunem prací se bude posouvat i uzavírka ul. Horská," doplnil Radim Holiš.

Obyvatelům ulice Horská jsou v době uzávěrky ulice k dispozici parkovací plochy v areálu ZŠ 5.května.


Autor: