Opilec skákal po kapotě vozu a oháněl se zalamovacím nožíkem

, aktualizováno:

Již několikrát stanul před policisty čtyřiapadesátiletý muž z Rožnova pod Radhoštěm. Nejinak tomu bylo i ve středu 13. prosince dopoledne, kdy si vyslechl sdělení podezření z trestných činů výtržnictví a poškození cizí věci.

"Prvního skutku se dopustil druhou listopadovou středu krátce po čtvrté odpoledne na nádraží v Rožnově pod Radhoštěm. Při setkání se svým sedmačtyřicetiletým známým jej bezdůvodně začal častovat vulgárními výrazy a hrozbami. Nakonec vytáhl i zalamovací nůž a začal kolem sebe tímto nožem máchat. Nikoho neohrozil, i tak jej známý raději zpacifikoval a zavolal policii. Muž nadýchal 2,56 promile a putoval na záchytku," uvedl tiskový mluvčí okresní policie Vladislav Malcharczik.

Své jednání nezvládl ani v pátek 1. prosince. Na parkovišti poblíž centra v Rožnově pod Radhoštěm opět chvíli po čtvrté odpoledne bezdůvodně naskočil na přední kapotu Škody Octavia. Poté se sesunul na zem před auto.

"Bylo to ve chvíli, kdy ve vozidle seděl jeho dvaačtyřicetiletý majitel. Ten vystoupil a zavolal policii. Opilec ale vstal a přes výzvy majitele, aby vyčkal příjezdu policistů, z místa odešel. I v tomto případě nadýchal po incidentu více jak dvě promile, a to 2,29. Předběžná škoda činí patnáct tisíc korun," sdělil Malcharczik.

Muži nyní u soudu pro uvedené trestné činy hrozí až tři roky vězení.