Opilý neřidič narazil autem do brány a ujel

, aktualizováno:
Opilý neřidič narazil autem do brány a ujel

V sobotu 6. ledna odpoledne krátce před čtvrtou hodinou narazilo osobní vozidlo Škoda Felicia do vjezdové brány u jednoho z domů v obci Vidče. Řidič nelenil a z místa odjel.

"Policisté vozidlo i řidiče zjistili. Jednalo se o osmnáctiletého mladíka z Rožnovska, který v pravotočivé zatáčce na místní komunikaci vyjel vlevo mimo ni a narazil do vjezdové kovové brány. Další zjištěné informace zněly jasně. Mladík nevlastní žádné řidičské oprávnění, je vedený jako neřidič a ještě k tomu má vyslovený zákaz řízení motorových vozidel. A to ještě nebylo vše. Při dechové zkoušce, kterou policisté u mladíka provedli, ukázal přístroj na hodnotu 3,09 promile. Naštěstí při nehodě vznikly jen hmotné škody a to pět tisíc na vozidle a také pět tisíc na bráně," uvedl tiskový mluvčí okresní policie Vladislav Malcharczik.

Policisté po těchto zjištěních zahájili úkony trestního řízení pro trestné činy ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Nadále zjišťují okolnosti této dopravní nehody