Opravy zpomalují dopravu v Rožnově

, aktualizováno:
Opravy zpomalují dopravu v Rožnově

Na nábřeží Dukelských hrdinů je od tohoto týdne zhruba kilometrový úsek od světelné křižovatky u Eroplánu až po Městskou knihovnu Rožnov.

„Opravy včetně frézování jsou řešeny za provozu, proto prosíme řidiče o zvýšení pozornosti a také o trpělivost při průjezdu městem," sdělila vedoucí Odboru a správy majetku MěÚ Rožnov Michaela Slobodová. Při pokládce opravovaného povrchu bude úsek v křižovatce u Eroplánu řešen kyvadlově na třícestný semafor. Stávající světelná signalizace v křižovatce bude vypnutá. Pracovní místo bude vždy v délce maximálně 500 metrů.

„V řešeném úseku se nachází přechod pro chodce, který bude v době pokládky uzavřen. V jeho blízkosti (cca. 20 metrů) se však nachází druhý přechod pro chodce, který bude možno využít. Mimo úsek křižovatky bude provoz při pokládce řízen kyvadlově mobilní semaforovou soupravou. V případě prací v úseku autobusové zastávky, bude autobusová zastávka přesunuta ve směru na Valašské Meziříčí," doplnila Slobodová informace k první lokalitě na nábřeží Dukelských hrdinů, kde budou opravy trvat do 22. října.

Hned poté se cestáři posunou o kousek dále za Rožnov směrem ke slovenským hranicím. „Druhou lokací, která projde opravami, je zhruba třísetmetrový úsek u Koliby pod Horů na silnici vedoucí na Dolní Bečvu, Bumbálku a dále na Slovensko. I zde bude provoz při pokládce řízen kyvadlově mobilní semaforovou soupravou v délce pracovního místa nejvýše 350 metrů," řekla Michaela Slobodová k opravám u Koliby pod Horů, které potrvají od 23. října do 29. října 2017.

Stavební práce probíhají také na chodníku naproti restaurace Harcovna v místní části Tylovice. Chodci zde musí využít obchůzí trasu, která vede přes soukromé pozemky. Trasa je vyznačena vytyčovacími páskami a v ranních hodinách zde z důvodu blízkosti školky a většího pohybu chodců vykonávají dozor a regulaci dopravy hlídky Městské policie Rožnov .


Autor: