NÁZOR: Otevřený dopis starostce města Markétě Blinkové

, aktualizováno:

Paní bakalářko Markéto Blinková,

tímto vás žádám o veřejnou omluvu, která bude umístěna do příštího zasedání zastupitelstva města na webových stránkách města (www.roznov.cz). Označila jste mne za lháře, ačkoliv se později zjistilo, že lhářem jste vy sama. Kdyby vám to stále nedošlo, tak mluvím o krabici, kdy jste řekla, že máte dobrou paměť a žádnou krabici jste vy sama ani po rekonstrukci polikliniky, ani při otevření Jurkovičovy (ne)rozhledny nepřevzala. Lhala jste.

Dle fotografie, která dnes vyšla v tisku a fotografie, která je umístěna dokonce i ve fotogalerii na městských stránkách, jste všechny zastupitele a občany města oklamala. Navíc jste před kamerou pořizující záznam z celého zasedání zastupitelstva pronesla pomlouvačným a hanlivým tónem informaci o tom, že já, Ivo Jelínek, jsem lhář. Jsem znechucen touto vaší politickou (ne)kulturou plnou lží a pomluv. Měla byste se zamyslet nad tím, jak politickou morálku a kulturu v Rožnově opět vrátit na normu. Přitom mějte vždy napaměti, že to, co jste si dovolila vy (osočit svého kolegu, který měl doteď pochopení pro vaše politické i životní úlety, z prachsprosté lži), si ještě nikdo nikdy nedovolil.

Žádám vás, abyste se nad sebou zamyslela a své chování přehodnotila, protože jako první žena rožnovské radnice, vrháte ostudu na celé naše městečko.

Paní bakalářko, stydím se za vás a důrazně vás upozorňuji, že pokud nepřestanete lhát, zvážím odchod ze zastupitelstva města. Sedět v jedné místnosti s notorickou lhářkou je totiž pro mne morálně neakceptovatelné. Prastaré přísloví navíc praví, že kdo lže, tak krade. Nerad bych se však někdy dožil toho, aby se mi ztrácely věci při jednání zastupitelstva. Paní bakalářko, věřte, že na svou nápravu máte stále čas. Pokud si s tímto problémem nebudete sama vědět rady, rád vám pomohu najít odbornou psychologickou či psychiatrickou pomoc. Kdykoliv se na mne obraťte!

Kromě omluvy vás, paní bakalářko, ještě prosím o informaci, co bylo v oné krabici (úplatku, všimného či jak to nazvat), kterou jste dostala od firmy Commodum při otevření zrekonstruované polikliniky Rožnov.

V neskonalé úctě Ivo Jelínek, zastupitel města Rožnova

Reakci starostky si můžete přečíst zde.