Po mužích zákona požadoval taxi služby

, aktualizováno:

V neděli 19. dubna odpoledne přišel na obvodní oddělení v Rožnově silně opilý muž, který po policistech chtěl, aby ho odvezli k místnímu hotelu Koruna. Policisté mužův požadavek odmítli, nato muž odešel. Za pár minut si policisté všimli, že muž stojí uprostřed cesty naproti oddělení policie a omezuje v jízdě řidiče a také ohrožuje svůj život a zdraví.

"Šli za mužem a několikrát ho vyzývali, aby z cesty odešel. Jelikož na pokyny vůbec nereagoval, přistoupili policisté k jeho zajištění za použití donucovacích prostředků. Šestačtyřicetiletý místní muž s hlídkou absolutně nespolupracoval a byl velmi agresivní, v dechu mu policisté naměřili 2,7 promile. Po lékařské prohlídce ve valašskomeziříčské nemocnici ho policisté z pohotovostního a eskortního oddělení na základě rozhodnutí lékaře převezli do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži," uvedla tisková mluvčí okresní policie Lenka Javorková.

Pohybem na komunikaci se opilý Rožnovan podle zákona o provozu na pozemních komunikacích dopustil přestupku, za který mu ve správním řízení hrozí pokuta až 2 500 korun.