Pochůzkovým prodejcům odzvonilo, město má nový tržní řád

, aktualizováno:

Nařízení města č. 1/2013, tržní řád, schválila na svém posledním zasedání rada města. „Toto nařízení vymezuje prostor a stanovuje podmínky pro nabídku a prodej zboží a poskytování služeb mimo provozovnu určenou k tomuto účelu kolaudačním rozhodnutím. Tento tržní řád je závazný pro celé území města Rožnov pod Radhoštěm bez ohledu na charakter prostranství a vlastnictví pozemků, na nichž se nachází místo prodeje a poskytování služeb," popsala základní ustanovení tržního řádu starostka Rožnova Markéta Blinková.

„Reagujeme tak na problémy se stánkaři, kteří dosud v podstatě neregulovaně obsazovali různé plochy ve městě," doplnila starostka Blinková s tím, že nový tržní řád zároveň zakazuje podomní a pochůzkový prodej. „Povoleny jsou pouze tzv. veřejné sbírky schválené ať už Krajským úřadem Zlínského kraje (například Tříkrálová sbírka nebo sbírka Domova Kamarád u vánočního stromu) nebo jakýmkoliv krajským úřadem v ČR (například celorepublikové sbírky organizované Charitou ČR nebo společností ADRA)," uvedla Markéta Blinková.

Prodej je tak povolen pouze na vymezených lokalitách, například na tržišti na Palackého ulici, ve vymezeném prostoru na Horních Pasekách nebo v přesně definovaných lokalitách kolem Masarykova náměstí.

V účinnost vstoupí tržní řád 2.5.2013.

Tématem jsme se zabývali již loni. Čtěte zde.


Autor: